Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14439-26176 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

To nejlepší z Amsterdamu + DELFT + HAAG (letecky z Prahy)

Termín6. září - 10. září 2019 (5 dní) PrůvodceJiří Toman
Místo odjezduPraha Ubytováníhotel v Amsterdamu Hotel Levell ***
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena16 990 Kč (17 990) [Cena EUR: 685,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Objevte Holandsko jako nikdy předtím… Autenticky a bez starostí – s naším průvodcem, který se vyzná. V Amsterdamu se projdete čtvrtí červených luceren, prohlédnete si slavná díla velkolepých muzeí a projedete se amsterdamskými kanály. Navštívíte majestátní Haag s nádhernou pláží v Scheveningenu a rodiště malíře Vermeera proslulé tradiční holandskou keramikou. Prožijte Amsterdam, Den Haag a okouzlující Delft během jediného zájezdu!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Pátek 6. září: Odlet z Prahy, po příletu transfer z letiště na hotel. Ubytování.

Poté, co se ubytujeme, se metrem přesuneme do historického centra Amsterdamu. Při naší procházce spatříme majestátní budovu hlavního nádraží Central Station a projdeme se oblíbenou čtvrtí červených luceren. Kolem starobylého kostela Oude Kerk dojdeme až na hlavní amsterdamské náměstí Dam, na kterém stojí Královský palác a také tzv. Nový kostel, ve kterém v minulosti probíhaly královské korunovace.

Hlavní amsterdamskou nákupní zónou se dostaneme až k plovoucímu květinovému trhu, jednomu ze symbolů města, kde bude čas na odpočinek v jedné z malebných amsterdamských restaurací nebo kavárniček.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

2. den, Sobota 7. září: Po snídani přesun do centra města, kde s průvodcem proběhne celodenní prohlídka.

Prohlídku začneme u Domu Anne Frankové, připomínajícího smutný příběh židovské dívky z 2. světové války, a kostela Westerkerk s císařskou korunou na vrcholu kostelní věže. Dále budeme pokračovat kolem oázy klidu, amsterdamské bekináže Beginjhof, až do míst bývalé židovské čtvrti rozprostírající se kolem náměstí Waterloo, kde také uvidíme dům, v němž žil jeden z nejslavnějších synů města, Rembrandt van Rijn.

Poté se vypravíme na Albert Cuypmarkt, největší amsterdamskou tržnici pod širým nebem, místo setkání mnoha kultur a v závěru dne uvidíme také Muzejní náměstí s budovami nejvýznamnějších amsterdamských muzeí – Rijksmusea, Van Gogh Musea a muzea moderního umění Stedelijk.

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

3. den, Neděle 8. září: Tento den budeme věnovat prohlídce jedinečných amsterdamských muzeí a individuálním zájmům.

Po snídani přesun do centra města. Projdeme se kolem tří hlavních amsterdamských kanálů a dojdeme na Albert Cuypmarkt. V blízkosti tržnice budete mít několikahodinový prostor na návštěvu muzea dle libosti (Rijksmuseum, Van Gogh Museum, Stedelisk Museum, Dům Anny Frankové, Museum Heineken), případně budete moci tento čas věnovat nákupům či libovolnému individuálnímu programu.

V podvečer si prohlédneme Amsterdam z jiné perspektivy, na programu bude totiž plavba po amsterdamských grachtech (kanálech).

Návrat na hotel v podvečerních hodinách s průvodcem nebo později individuálně.

4. den, Pondělí 9. září: Celodenní fakultativní výlet do Delftu, malebného městečka spojeného s malířem Vermeerem, a do majestátního města Den Haag.

Ráno se přesuneme vlakem do města Delft, které proslavila výroba tradiční holandské modrobílé keramiky, tzv. delftské fajáns, a také slavný rodák Jan Vermeer, jeden z nejvýznamnějších nizozemských malířů.

Během naší společné procházky centrem města obklopeným kanály se podíváme na hlavní náměstí Markt. Zde uvidíme majestátní cihlovou stavbu kostela Nieuwe Kerk s honosným renesančním mauzoleem Viléma Oranžského, vůdce boje za nizozemskou nezávislost, který byl právě v Delftu zavražděn. Nedaleko stojí také budova radnice s hodinovou věží a gotický kostel Oude Kerk, založený již ve 13. století. V individuálním volnu budou zájemci moci navštívit nově zbudované moderní Vermeer Centrum, ve kterém se poutavou formou dozvědí o malíři Vermeerovi, jeho životě a díle a budou se moci ponořit do historického Delftu 17. století.

Po obědě bude následovat přejezd vlakem do Den Haagu, majestátního sídla oficiálních budov a velvyslanectví. Při naší krátké procházce centrem města uvidíme gotický Rytířský sál, v jehož severním křídle sídlí horní komora nizozemského parlamentu, dále pozůstatky původního městského opevnění nebo kostel Grote Kerk s krásnou kazatelnou. Zájemci budou v individuálním volnu moci navštívit Mauritihuis, galerii vlámského malířství, která skrývá „nizozemskou Mona Lisu“ – Vermeerovu Dívku s perlovou náušnicí.

Den zakončíme v přístavní čtvrti Scheveningen s dlouhou pláží, příjemnými kavárnami a restauracemi.

Ve večerních hodinách odjezd vlakem zpět do Amsterdamu.

5. den, Úterý 10. září: Po snídani dle letového řádu individuální program. Transfer z hotelu na letiště, návrat do ČR.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha–Amsterdam–Praha včetně letištních tax
 • kabinové zavazadlo viz podmínky pro přepravu zavazadel
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny místní dopravou (cca 28 €)
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet do Haagu a Delftu (hradí se na místě, cca 40 € doprava a případné vstupy 30 €)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5500 Kč | 221.73913043478 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 600 Kč / 62 € – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg, kdy šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm
 • Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Ubytování:

 • hotel v Amsterdamu
 • ubytování v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

Hotel - Hotel Levell ***

Hotel Levell je pěkný a moderní 3* hotel, který byl postaven teprve 2 roky zpátky. Nachází se v amsterodamské čtvrti Zuidoost. Svým hostům nabízí ubytování v moderně zařízených pokojích vybavených klimatizací, TV s plochou obrazovkou, psacím stolem, vlastní koupelnou s vysoušečem vlasů a s toaletními potřebami. Kdybyste cokoliv potřebovali, recepce hotelu je k dispozici během celého dne.

 • Místo: Amsterdam
 • Adresa: 353 Hullenbergweg, Zuidoost, 1101 CP Amsterdam, Nizozemsko
 • Snídaně: Snídaně se podávají v hotelové restauraci formou bufetu.
 • Umístění: Hotel se nachází 300 metrů od stanice metra, kterým se pohodlně dostanete do centra města. V okolí hotelu najdete kavárny, restaurace a supermarket.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: V celém areálu hotelu je Wi-fi připojení zdarma.

Strava:

 • snídaně na hotelu v ceně zájezdu
 • během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat