Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14497-26425 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

To nejlepší z Azorských ostrovů + KOUPÁNÍ V LÁVOVÝCH JEZÍRKÁCH (letecky z Prahy)

Termín30. srpen - 10. září 2019 (12 dní) PrůvodcePetra Bujoková
Místo odjezduPraha Ubytováníhotel
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena49 990 Kč (55 990) [Cena EUR: 2 040,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Portugalsko trochu jinak… Pojďte do toho! S průvodcem, který se vyzná, objevíte Azory – okouzlující ráj uprostřed Atlantiku. Dechberoucí divoká příroda, úchvatná lávová jezírka, nejvyšší hora Portugalska, pohodová atmosféra malebných vesniček, pozorování velryb či ochutnávka výtečného portugalského sýra. Lákavé, že? Probuďte v sobě cestovatelskou vášeň a prožijte Azorské ostrovy!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Pátek 30. srpna: Odlet z Prahy, ubytování ve Velas, procházka městem.

Ranní odlet z Prahy na ostrov São Jorge (let s přestupem v Lisabonu a Ponta Delgadě). Ubytování na 4 noci v městečku Velas. Velas je důležitý přístav s osobitou azorskou architekturou a na zdejších budovách se odráží slavná minulost ostrova. Ostrov Sao Jorge je charakteristický svými strmými skalisky svažujícími se přímo do oceánu - tzv. Fajas.

 

 

2. den, Sobota 31. srpna: Výlet s výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky a okolní ostrovy zakončený koupáním v lávových jezírkách Faja do Ouvidor.

Cyklovýlet (není povinný – stejnou trasu lze absolvovat rovněž autem) po nejvyšším pohoří ostrova v cca 1000 metrech n. m.. Část trasy se necháme vyvézt autem a pak už si budeme vychutnávat jízdu po kopečcích, výlet zakončíme sjezdem k pobřeží. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery, připomínající golfové jamky a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa,Terceira). Odměnou nám bude koupání v lávových jezírkách Faja do Ouvidor. Tento cyklovýlet zvládnou všichni, kteří se občas rádi projedou na kole.

Pokud budete chtít tento výlet absolvovat na kole, je potřeba nahlásit v cestovní kanceláři, že máte zájem o zajištění kola (půjčení kol není v ceně zájezdu). Pro ty, kteří se cyklovýletu nebudou chtít účastnit, je zajištěna doprava po celé trase (doprava je v ceně zájezdu).

3. den, Neděle 1. září: Společně se vypravíme na nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“.

Dnes nás čeká nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“. Jedná se opravdu o unikátní místo, které bylo prohlášeno přírodní rezervací. My se vydáme na dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrze svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou.

Po cestě bude možnost osvěžit se koupáním pod vodopádem a v laguně. Na pobřeží si trošku odpočineme v místní hospůdce a vypravíme se na zbytek cesty (nahoru/dolůú další 1,5 hodiny do cíle. Ti odvážnější mohou na místě vyzkoušet také jednoduchý kaňoning – slézání vodopádů a brodění říčkou. Nutno nahlásit předem – kaňoning není v ceně zájezdu.

4. den, Pondělí 2. září: Návštěva sýrárny, kávových plantáží a relax v lávových jezírkách.

Návštěva místní sýrárny s ochutnávkou  výtečného portugalského sýra, který je proslavený i daleko za hranicemi tohoto ostrova.

Podél jižního pobřeží se přesuneme na tzv. Faju, kde jsou malé kávové plantáže, a nahlédneme na políčka místních zemědělců. Koupání v lávových jezírkách, relax, pozorování západu slunce.

5. den, Úterý 3. září: Procházka po městě Velas, přesun na ostrov Pico.

Dopoledne procházka městečkem Velas s kostely Sao Jorge a Nossa Senhora Conceicao, malebnou radnici s náměstíčkem a typickými uličkami s bílými domky.

Poté se z místního přístavu přesuneme trajektem na ostrov Pico, který je známý svým dezertním vínem, a dominuje mu nejvyšší hora Portugalska (2 351 metrů n. m.), která je zároveň jedním z nejkrásnějších vulkánů na světě.

Z přístavu se vydáme na výlet kolem divokého pobřeží z černé lávy, prohlédneme si malebné vesnice s typickou azorskou architekturou a vinohrady obehnané lávovými zídkami. Nakonec nás bude čekat příjemná zastávka v netradičním Cella baru, jenž je významným architektonickým dílem místního umělce. Ubytování na tři noci.

 

 

6. den, Středa 4. září: Celodenní okruh po sopečkách a severovýchodě ostrova Pico s koupáním.

Dnes nás čeká okruh po hřebenovce východu ostrova. Nejprve projedeme středem ostrova se spoustou horských ples, přičemž budeme míjet cca 1 000 metrů vysoké kopečky. Budeme se kochat divokou přírodou, kde mlhu střídá sluníčko a cesty křižují pasoucí se krávy.

Poté sjedeme na pobřeží u Terra Alta a budeme se pohybovat kolem oceánu. Na konci dne nás čeká malá písečná pláž nebo lávová jezírka. A určitě se nezapomeneme na závěr posílit v místní hospůdce.

7. den, Čtvrtek 5. září: Jízda okolo sopky Pico, muzeum velrbyářství a návštěva lávových jeskyní.

Dnes se projedeme okolo sopky Pico a návštívíme muzeum velrybářství v městečku Lajes.

Poté nás čeká nenáročná pobřežní túra spojená s koupáním a návštěvou lávových jeskyní Gruta das Torres. (Cena 8€ dospělý, junioři a senioři 4€).

Alternativní program: celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m). Je to náročná, cca 8 hodin dlouhá túra s místním horským vůdcem. Účast nutno nahlásit předem, trek není v ceně zájezdu (cena cca 40€).

8. den, Pátek 6. září: Přesun na ostrov Faial, prohlídka hlavního města ostrova, Horty.

Dopoledne 30 minutová plavba na ostrov Faial, nazývaný též jako „modrý ostrov“ – nikde jinde totiž nenajdete tolik květů hortenzií.

Prohlídka hlavního města Horta, proslulé především svým jachetním přístavem s kresbami od námořníků. Určitě si zde dopřejeme chvíli odpočinku v některé z kaváren či restaurací, ve kterých si dávají dostaveníčko jachtaři z celého světa.

Vyhlídka na záliv Caldeira do Inferno a procházka k mořskému útesu Morro de Castelo Branco. Ubytování na 3 noci.

9. den, Sobota 7. září: Relax v lávových jezírkách nebo pozorování velryb, návštěva vulkánu Vulcao dos Capelinhos.

Dopoledne máte možnost relaxovat při koupání v krásných lávových jezírkách anebo se vypravit za dobrodružstvím na výlet s pozorováním velryb. Tato vyjížďka člunem nebo katamaránem na oceán není zahrnuta v ceně zájezdu (cena cca 65 € - platí se na místě) a váš zájem je nutné nahlásit předem.

Při návštěvě tohoto ostrova není možné vynechat vulkán Vulcao dos Capelinhos, který se vynořil na západním pobřeží z hloubky oceánu roku 1957. Zdejší krajina připomíná měsíční krajinu a je tak častým cílem filmových štábů. My se nejprve vydáme navštívit vulkanické centrum Capelinhos, kde se nachází nové interaktivní muzeum zabývající se vulkanickou činností. Poté bude dostatek času na pěší prozkoumání vulkánu, koupání a na závěr nás bude čekat piknik při západu slunce na nejzápadnějším bodě Evropy (piknik není v ceně zájezdu, cena 7 €).

10. den, Neděle 8. září: Dnes se vypravíme ke kráteru Caldeira a poté na jednoduchý trek kolem levády (zavlažovací kanál) v severní části ostrova.

Po snídani nás čeká vyjížďka k jícnu obrovského kráteru Caldeira s úctyhodnými rozměry 7 kilometrů po obvodu a 400 metrů do hloubky. Strmé stěny kráteru pokrývají husté porosty kapradin, jalovců a endemických keřů faya, které také daly ostrovu jméno.

Pak se vypravíme na jednoduchý trek, který zvládne opravdu každý (cca 2,5 hodiny), divokou přírodou kolem levády v severní části ostrova. Tato pohodová procházka potěší každého milovníka přírody. Půjdeme skrze lesy, pastviny, buší hortenzií a budeme se kochat nádhernými výhledy na severní pobřeží ostrova Faial.

11. den, Pondělí 9. září: Odlet na ostrov Sao Miguel, pěší prohlídka hlavního města Azor – Ponta Delgada, ubytování.

12. den, Úterý 10. září: Odlet do Prahy s přestupem v Lisabonu.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Lisabon, Lisabon – Sao Miguel se všemi poplatky
 • letenka Sao Miguel - Sao Jorge se všemi poplatky
 • letenka Faial – Sao Miguel se všemi poplatky
 • letenka Sao Miguel - Lisabon, Lisabon – Praha se všemi poplatky
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 4x ubytování na ostrově Sao Jorge
 • 3x ubytování na ostrově Pico
 • 3x ubytování na ostrově Faial
 • 1x ubytování na ostrově Sao Miguel
 • 11x snídaně
 • 2x trajekt Sao Jorge – Pico, Pico – Faial
 • veškeré přesuny transferem po ostrovech
 • návštěva sýrárny s ochutnávkou
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 6 500 Kč
 • cyklovýlet na Sao Jorge - 55 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • výstup na horu Pico - 50 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • výlet za pozorováním velryb - 65 € (zakoupení je možné až na místě, nutno rezervovat před odjezdem)
 • piknik na Faialu - 7 €
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 6500 Kč | 265.2 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Strava:

 • Během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Cestovní pojištění:

 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (85 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu