Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14135-26530 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z New Yorku + HALLOWEEN (letecky z Prahy)

Termín28. říjen - 2. listopad 2019 (6 dní) PrůvodceZdeňka Bohalová
Místo odjezduPraha Ubytováníhotel*** Red Lion Inn & Suites
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena34 990 Kč (38 990) [Cena EUR: 1 416,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z New Yorku v době strašidelného svátku Halloweenu. Projedete se lodí až k Soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, projdete se po Wall Street a zúčastníte se halloweenského „karnevalu“. Poznejte s námi New York a zažijte pravý Halloween!

Čas odletu při odjezdu: 06:05, Čas příletu při odjezdu: 12:15

Čas odletu při návratu: 21:15, Čas příletu při návratu: 14:00

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Pondělí 28. října: Přílet do New Yorku, transfer na hotel, ubytování. V závislosti na času příletu průvodce zvolí časově nejvhodnější program.

Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách a následný přesun z letiště na ubytování (šestihodinový časový posun).

V závislosti na čase příletu bude možná večerní procházka na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa. Prošli bychom se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec.

Návrat na hotel s průvodcem. 

2. den, Úterý 29. října: Tento den věnujeme poznávání toho nezjnámějšího co New York nabízí vč. Sochy Svobody či procházce po Wall Street. V pozdní odpoledne čas na nákupy.

Ráno se přesuneme metrem na jižní cíp Manhattanu, odkud vyplujeme lodí na Liberty Island, kterému majestátně vévodí Socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.

Odpoledne se se vrátíme na Manhattan a vydáme se tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy. Kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church a kolem jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel, dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie – hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial.

Zájemci budou moci navštívit také nedaleké Muzeum 9/11 Memorial (o zajištění vstupenek předem se informujte u CK). Těm, kterým nebude muzeum po chuti, bude k dispozici čas pro nákupy v populárním obchodním domě Century 21.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

3. den, Středa 30. října: Dnes nás bude čekat relaxace v Central Parku, procházka po Páté Avenue a zlatým hřebem bude pohled na město z mrakodrapu Empire State Building.

Ráno se projdeme kolem jednoho z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum směrem do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčící mnoho psů najednou. Zde strávíme celé dopoledne.

Po procházce přes zajímavá místa a odpočinku přímo v centru zelených plic New Yorku se společně vydáme přes slavnou 5th Avenue  k další přední newyorské atrakci, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěva je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou Katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa, a Muzeum moderního umění MoMA. Poté se přesuneme k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building. Zájemci o návštěvu budou moci vychutnat vyhlídku v 86. a 102. patře. Budeme mít také možnost prohlédnout si nebo rovnou nakoupit ve slavném obchodním domě Macy´s.

Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách nebo individuálně.

4. den, Čtvrtek 31. října: Dopoledne věnujeme nejen návštěvě typických trhů s možností ochutnat pokrmy z celého světa. Odpoledne už bude patřit halloweenskému veselí a reji masek.

Hned ráno se podíváme k další ikonické stavbě New Yorku, a to Flatiron Building, neboli Žehličce, která proslula svým trojúhelníkovým půdorysem a krásně dekorovanou fasádou. Poté, se přesuneme na náměstí Union Square, které během dopoledne ožívá trhy s květinami, ovocem a zeleninou a odpoledne patří pouličním umělcům a šachistům. Dále navštívíme velkolepou budovu páteře new yorské dopravy, Grand Central Terminal, kde si prohlédneme jedinečné interiéry a zavzpomínáme na filmy, ve kterých jsme budovu spatřili.

Na oběd se přesuneme na Chelsea Market, kde budeme moci obdivovat buď řemeslné práce místních umělců, nabídku kuchyní z celého světa, nebo interiérovou halloweenskou výzdobu.

Odpoledne naše kroky povedou už do čtvrti Greenwich Village, bývalého útočiště bohémských umělců s neopakovatelnou atmosférou. Zde uvidíme Newyorskou univerzitu nebo Washingtonovo náměstí s impozantním vítězným obloukem. A zde si už budeme vychutnávat atmosféru blížícího se Halloweenského průvodu, kterému se ne nadarmo přezdívá „Newyorský karneval“. Na ulicích se shromáždí kejklíři, příšerky a strašidla všech typů, a pokud budete mít zájem a kostým, můžete se průvodu zúčastnit i vy a nakonec třeba vyhrát odměnu v řádech tisícovek dolarů. Po působivém zážitku se zájemci budou moci přesunout na jednu z největších halloweenských party pro dospělé (vstup od 21 let).

Návrat v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

5. den, Pátek 1. listopadu: Dnes nás čeká procházka po Brooklynském mostě a následně se zaměříme na poznání "jiného" New Yorku - navštívíme exotickou čínskou čtvrť a Little Italy. 

Poslední den v New Yorku začneme procházkou po Brooklyn Heights, kde si užijeme pohled na panorama Manhattanu. Společně přejdeme přes ikonický Brooklynský most.

Na závěr našeho pobytu v New Yorku se vydáme za pestrou směsicí národností do Čínské čtvrti, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde dříve sídlila newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr.

V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

6. den, Sobota 2. listopadu: Přílet do ČR v odpoledních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – New York – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo a odbavované dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 4x snídaně
 • 4x ubytování v New Yorku v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupní povolení ESTA (pokud nemáte v pase platné vízum, pro vstup do USA je vyžadován biometrický pas), poplatek za vyřízení 500 Kč/os.
 • MHD v New Yorku (cca 35 USD)
 • vstupné na místě (Metropolitní muzeum 25 USD, Muzeum moderního umění MoMa 25 USD, Americké muzeum historie přírody 23 USD, Guggenheimovo muzeum 25 USD, Indiánské muzeum zdarma)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7900 Kč | 319.7619047619 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)

Hotel - Red Lion Inn & Suites

Tento 3* hotel se nachází v newyorské části Queens, která je výborným výchozím bodem pro dojezd na Manhattan. Do centra se dostanete za 25 minut jízdy metrem, jehož stanice nachází cca 4 minuty pěší chůze. Hotelové pokoje jsou vybaveny klimatizací, televizorem, psacím stolem a vlastní koupelnou s vysoušečem vlasů. Třílůžkový pokoj je možné zajistit formou dvou postelí queen size bed (vhodné pro rodinu s dětmi).

 • Místo: USA, New York
 • Adresa: 42-24 Crescent Street, Long Island City, Queens, NY 11101, USA
 • Snídaně: Snídaně se podávají v hotelové restauraci formou bufetu.
 • Umístění: V okolí hotelu se nachází místa s možností rychlého občerstvení a supermarket.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Pouze na vyžádání
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: V celém areálu hotelu je Wi-fi připojení zdarma.

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Empire State Building (86. patro + 102. patro): dospělý 1 570 Kč, dítě 1 460 Kč, senior 1 460 Kč
 • Plavba k soše Svobody: dospělý 620 Kč, dítě 490 Kč, senior 490 Kč
 • Muzeum 11/9 Memorial: dospělý 720 Kč, dítě 560 Kč, senior 560 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (130 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat