Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14270-26634 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

To nejlepší z Pobaltí (autobusem)

Termín3. srpen - 8. srpen 2019 (6 dní)Zbývají 3 volná místa PrůvodceJiří Toman
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava Ubytováníhotel
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena11 490 Kč [Cena EUR: 463,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Nevšední poznávací zájezd s průvodcem, během kterého objevíte to nejlepší z Pobaltí. Uvidíte největší zajímavosti Litvy, Lotyšska a Estonska. Ve Vilniusu se projdete Starým městem a navštívíte písečný poloostrov Kurská Kosa. Vychutnáte si historickou Rigu i středověký Tallin a zastavíte se na Křížovém vrchu. Vydejte se do míst, která berou dech, a zažijte s námi Pobaltí!

Program

1. den, Sobota 3. srpna: Odjezd z ČR v ranních hodinách, příjezd do Kaunasu (Litva), nocleh.

2. den, Neděle 4. srpna: Prohlídka bývalého hlavního města Litvy Kaunasu a návštěva poloostrova Kurská Kosa.

Po snídani se vydáme na prohlídku bývalého hlavního města Litvy, ležícího na soutoku řek Nemunas a Neris. Prohlídka města – Staré město s nádhernou radnicí, které se říká Bílá labuť. Dále uvidíme Kaunaský hrad, kdysi mohutná pevnost – překážka pro nájezdné německé rytíře, Perkunasův dům a Vytautasův kostel.

Poté bude následovat odjezd do rušného přístavního města Klaipédy, kde kdysi žili a pracovali němečtí obchodníci.

Trajektem přejedeme na poloostrov Kurská Kosa – (UNESCO). Jedná se o písečný poloostrov s velkými písečnými dunami, jehož druhá polovina patří Rusku. Zde bude možnost koupání v moři, procházka po písečných dunách a na „vrchu čarodějnic“ uvidíme desítky vyřezávaných dřevěných soch. Současně navštívíme malebnou rybářskou vesnici Nida.

Nocleh v Klaipédě.

 

3. den, Pondělí 5. srpna: Návštěva poutního místa Křížového vrchu a hlavního města Lotyšska – Rigy.

Po snídani přejedeme do hlavního města Lotyšska, Rigy (UNESCO), které je současně největším městem Pobaltí. Po cestě se na Litvě ještě zastavíme na známém poutním místě, na Křížovém vrchu, kde jsou umístěny desítky tisíc křížů, které sem přinášejí poutníci z  celého světa.

Poté se vydáme prozkoumat město Riga. Riga je město s bohatou historií. Během procházky městem budeme moci obdivovat měšťanské domy s uměleckými štíty, secesní domy, Katedrální náměstí s románskou katedrálou, palác Petra Velikého a mnoho dalších zajímavostí.

Nocleh v Rize.

4. den, Úterý 6. srpna: Návštěva hlavního města Estonska Tallinu.

Po snídani se vydáme do Tallinu, hlavního města Estonska (UNESCO), nevelkého, ale o to více zachovalého středověkého hanzovního města. Prohlídku města začneme na Radničním náměstí u Radnice z 15. století a budeme pokračovat kolem Radniční lékárny, také z 15. století, dále okolo kostela svatého Ducha a kostela sv. Mikuláše až k ruské pravoslavné katedrále Alexandra Něvského. Na závěr určitě zbyde čas i na individuální procházky a nákupy na typickém estonském tržišti.

Nocleh v Tallinu.

5. den, Středa 7. srpna: Prohlídka historického města Vilniusu.

Po snídani nás čeká přejezd do litevského hlavního města Vilniusu. Projdeme se starým městem s úzkými dlážděnými uličkami, barokními památkami a nádhernými kostely. V centru určitě nepřehlédnete budovu Vilniuské univerzity, kterou na začátku 17. století založil Stefan Bathory. S univerzitou sousedí Prezidentský palác, původní rezidence vilniuského biskupa a dnes sídlo litevského prezidenta. Na Katedrálním náměstí najdeme hlavní litevský svatostánek, katedrálu svatého Kazimíra, patrona Litvy. Nad Katedrálním náměstím se tyčí Litevský hrad.

Nocleh ve Vilniusu.

6. den, Čtvrtek 8. srpna: Návštěva Trakai a poté odjezd do ČR.

Po snídani navštívíme město Trakai se stejnojmeným vodním hradem obklopeným několika jezery. Poté už bude následovat odjezd do ČR. Příjezd ve večerních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • 5x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
  • 5x snídaně
  • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění
  • vstupné na místě (cca 65 EUR)
  • doporučené kapesné na zájezd včetně vstupů cca 100 EUR/ os.
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5500 Kč | 221.73913043478 EUR

Strava:

  • Během dne při prohlídkách bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat