Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14403-26664 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Paříže + VERSAILLES + LA DÉFENSE (letecky z Prahy)

Termín21. srpen - 25. srpen 2019 (5 dní) PrůvodceJitka Loučková
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel v Paříži
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena17 990 Kč (18 990) [Cena EUR: 728,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Moderní i romantická… Paříž se zkušeným průvodcem, jak ji neznáte. Během pěti dní uvidíte nejzajímavější památky metropole nad Seinou, nevynecháte Eiffelovu věž, objevíte moderní čtvrť La Défense a vydáte se na zámek Versailles. Zažijte Paříž ve světle skvostné historie i hypermoderních budov a poznejte nejslavnější královské sídlo Francie – spolehlivě, autenticky, bez starostí!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Středa 21. srpna: Odlet z Prahy, přílet do Paříže, ubytování na hotelu a program s průvodcem.

Odlet z Prahy, po příletu do Paříže transfer autobusem do hotelu, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

K večeru si užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacré-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den, Čtvrtek 22. srpna: Dopoledne nevynecháme ikonu Paříže - Eiffelovu věž, Invalidovnu a procházkou po slavném bulváru dojdeme k Vítěznému oblouku, odpoledne se přesuneme do moderní čtvrti a večer nás ohromí výhled na město.

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III., a nejznámějším pařížském bulváru, Champs-Élysées, se dostaneme až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde), kde byla za francouzské revoluce umístěna obáváná gilotina. 

Odpoledne se metrem vydáme za centrum Paříže, do úchvatné čtvrti La Défense. Tato moderní čtvrť byla inspirována zejména americkými finančními centry a slouží jako mezinárodní obchodní a finanční centrum. Dominantou čtvrti je tzv. Archa (La Grande Arche), třetí a zároveň nejnovější pařížský vítězný oblouk, který doplňuje linii prvních dvou oblouků (Malého vítězného oblouku u Louvru a Vítězného oblouku na Champs-Élysées). Čtvrti dominuje beton, ocel a sklo, a celá byla navržena jako dvouetážová – to znamená, že veškerá infrastruktura (silnice, železnice, metro, parkoviště apod.) se nachází pod povrchem.

Večer si společně užijeme vyhlídku z jediného mrakodrapu v centru Paříže, z Montparnasse. Fracouzi říkají, že je odsud nejkrásnější výhled na Paříž, protože to je jediné místo, kde mrakodrap není vidět.

3. den, Pátek 23. srpna: Dopoledne strávíme na pravém břehu Seiny a ostrovech, kde nevynecháme budovu Radnice, Notre Dame nebo Justiční palác, odpoledne se přesuneme do Latinské čtvrti a den zakončíme plavbou po Seině.

Po snídani se metrem přesuneme k Centru G. Pompidoua, jehož neobvyklá architektura vyvolává značné rozpaky, a pokračovat budeme k budově pařížské radnice. V historickém jádru Paříže si prohlédneme fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Victora Huga „Zvoník u Matky Boží“, uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel nám dodá energii na další část dne.

Odpoledne vyrazíme přes Latinskou čtvrť až ke kostelu Saint-Sulpice, známému tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda. Uvidíme zde také slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Významnou dominantou této čtvrti je národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas nebo Victor Hugo). Poté se společně vydáme do Lucemburské zahrady se sídlem francouzského senátu.

V podvečer si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek, včetně Eiffelovy věže.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 

4. den, Sobota 24. srpna: Celodenní pohoda ve Versailles, kde stihneme navštívit nejen zámek a zahrady, ale i městečko s báječnými trhy.

Po snídani se přesuneme do rozsáhlého zámeckého areálu Versailles poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzských králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty). 

5. den, Neděle 25. srpna: Dopoledne možná návštěva některého z muzeí, v závislosti na letových řádech odlet zpět do ČR.

V závislosti na letovém řádu možnost dopoledního programu, například návštěva některého z pařížských muzeí (Louvre, Musée d'Orsay, apod.).

Transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha–Paříž–Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • transfer letiště–hotel–letiště
 • 4x ubytování v Paříži ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • odbavované zavazadlo za příplatek (viz níže)
 • MHD v Paříži (19 EUR) + vlak do Versailles (6 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3600 Kč | 145.71428571429 EUR

Ubytování:

 • hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut)
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, wi-fi, TV

Strava:

 • v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Moulin Rouge: dospělý 3 690 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu