Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14074-26788 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Salzburg + KRÁSY JIŽNÍCH ČECH (autobusem z Ostravy)

Termín30. listopad - 1. prosinec 2019 (2 dny) PrůvodceLenka Drastichová
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava Ubytováníhotel Hotel Adler***
Stravasnídaně Dopravaautobusem Radynacestu
Konečná cena2 990 Kč (3 690) [Cena EUR: 113,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého si užijete předvánoční Salzburg. Uvidíte Mozartův rodný dům, zahrady zámku Mirabell, vychutnáte si vánoční trhy a navíc sváteční Český Krumlov a Jindřichův Hradec s největším mechanickým betlémem na světě. Prožijte s námi kouzlo českých i rakouských Vánoc, poznejte adventní Salzburg i krásy českých měst!

Program

1. den, Sobota 30. listopadu: Ve velmi brzkých ranních hodinách (brzy po půlnoci) odjezd autobusem Radynacestu do Salzburgu, prohlídka centra města s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí a jiných památek. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování v ČR. 

Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, začneme s průvodcem v pevnosti Hohensalzburgna kterou se dostaneme více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.

Prohlídka tohoto „Říma severu“, jak se Salzburgu přezdívá, bude vést přes malebné vánočně vyzdobené uličky a dokonale upravené zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu kašnu, kterou zdobí čtyři mramorová sousoší ztělesňující vodní živly, přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků.

Následovat bude procházka historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Na slavné obchodní třídě Getreidegasse přišel roku 1756 v domě č. 9 na svět nejznámější salzburský rodák W. A. Mozart. Zájemci budou moci navštívit muzeum v jeho rodném domě, kde je možné si prohlédnout řadu dokumentů, dopisů a portrétů skladatele i jeho rodiny. Náměstí Domplatz nás ohromí velkolepým salzburským chrámem zasvěceným patronům země sv. Rupertovi a sv. Virgilovi, jehož fasáda a mohutná kopule jsou typickými příklady raného baroka.

Naší další zastávkou bude Rezidenční náměstí, na kterém se nachází budova tzv. Rezidence, původní biskupské sídlo a chlouba barokní architektury, na níž se nachází oblíbená zvonkohra se 35 zvony odlitými v belgických Antverpách.

Po prohlídce nás čeká návštěva adventního trhu Christkindlmarkt v historickém centru Salzburgu. Zdejší adventní trhy patří k nejkrásnějším v Evropě a každoročně je navštíví mnoho návštěvníků z celého světa. Zde si vychutnáme pravou vánoční atmosféru s punčem a vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany, jablky v cukrové polevě na špejli, tyrolským špekem a samozřejmě s mozartovými koulemi a mnoha jinými dobrotami.

Večer odjezd zpět do ČR a následné ubytování (po 23. hodině).

2. den, Neděle 1. prosince: Během dnešního dne navštívíme předvánoční Český Krumlov a odpoledne pak Jindřichův Hradec. Poté odjezd zpět do Ostravy.

Po snídani se vydáme obdivovat jedno z nejznámějších českých měst v adventním kabátku. Předvánoční Český Krumlov na svém historickém náměstí pořádá staročeské vánoční trhy, kde zhlédneme řemeslnické práce a vánoční strom. Vonící cukroví a punč v nás vyvolá tu pravou adventní pohodu. Mimo jiné se město pyšní 300 památkově chráněnými objekty v celém historickém centru, fakultativně bude možnost obdivovat druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu památek UNESCO. Návštěva tohoto krásného města v zimním období bude zajisté jedinečným zážitkem.

Následující odpolední zastávka v Jindřichově Hradci nám dovolí nahlédnout do města Betléma, kde se narodil malý Ježíšek. Budeme obdivovat nejen kvalitní práci českých ručiček, tvůrcem je jindřichohradecký punčochářský mistr Tomáš Krýza, ale především netradiční pojetí jesliček. Zde se totiž jedná o největší mechanický lidový betlém na světě, který je dokonce od roku 1998 zapsán v Guinnessově knize rekordů. Jedinečný betlém, který své podobě dostál po více než 60ti letech práce, se skládá z 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 postaviček pohybuje. Tzv. Krýzovy jesličky již řadu let tedy fascinují nejen rodiče, ale především i zvídavé děti.

Cesta zpět přes Brno a Olomouc, návrat do Ostravy ve večerních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 1x ubytování v 3* hotelu ve 2 až 4lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením,
 • 1x snídani
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • 1lůžkový pokoj za příplatek 350 Kč/os
 • cestovní pojištění
 • vstupné do navštívených objektů

Hotel - Hotel Adler***

Hotel nabízí ubytování v pohodlných prostorných pokojích zařízených v teplých barvách s hnědým dřevěným nábytkem. Každý pokoj je vybaven LCD televizí s připojením na kabelovou TV, ledničkou, telefonem, WIFI připojením. Koupelny jsou vybaveny sprchovými kouty a vysoušeči vlasů.

 • Místo: České Budějovice
 • Adresa: Klostermannova 6, České Budějovice, 37004, Česká republika
 • Snídaně: Snídaně je podávána formou bufetu.
 • Umístění: Rodinný hotel se nachází v klidné čtvrti města, s pěší dostupností do historického centra města. K dispozici je nepřetržitě otevřená recepce.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Pro hotelové hosty je WiFi internet zdarma.
 • Restaurace: Součástí hotelu je bar a restaurace, podávající tradiční českou kuchyni.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu