Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14055-26798 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Vídeň + BUDAPEŠŤ (autobusem z Prahy)

Termín30. listopad - 1. prosinec 2019 (2 dny) PrůvodceAndrea Votrubová
Místo odjezduHumpolec, Praha Ubytováníhotel Hotel Benczúr
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena2 890 Kč (2 990) [Cena EUR: 117,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, Albertinu i Státní operu. V Budapešti Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Vychutnáte si rakouským punč i maďarskou medovinu. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Vídeň a Budapešť!

Program

1. den, Sobota 30. listopadu: Během dopoledne proběhne půldenní prohlídka Budapešti s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či návštěvou budapešťských vyhlášených lázní či místních muzeí, galerií a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd na ubytování.

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách (okolo 6 hod).

Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Projdeme kolem Královského palácekorunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty.

V dopoledních hodinách se projdeme nejkrásnější "pešťskou" ulicí Vaci až k náměstí s vánočními trhy a k bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu.

Pravý prožitek z vánoční atmosféry a svátečního punče nás čeká během odpoledního volna, které je popř. možné využít individuálně k návštěvě muzeí či galerií. Na mnohých budapešťských náměstích jsou umístěny vánoční trhy, jejichž součástí je doprovodný kulturní program. U stánků lze zakoupit umělecké předměty nebo si pochutnat na tradičních pamlscích a hřejivých nápojích. Vychutnáme si sváteční medovinu, o kterou si zahřejeme dlaně a zkřehlé prsty, či pečené kaštany při tónech vánočních koled... to je naše představa vánoční atmosféry…

Večer návrat na hotel individuálně nebo s průvodcem.

2. den, Neděle 1. prosince: Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí, galerií a jiných památek. V podvečerních hodinách odjezd zpět do Prahy.

Ráno odjezd z hotelu do centra Vídně.

Při společné procházce s průvodcem uvidíme barokní Karlskirche, Státní Operu, hotel Sacher, Albertinu, Augustiánský kostel, Korutanskou třídu, Císařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher.

Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi, až ke komplexu Hofburgu. Hofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánůParlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami.

Odjezd z Vídně v odpoledních hodinách (kolem 18 hod), předpokládaný návrat do ČR v nočních hodinách (po 22 hod).

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • autobusovou dopravu
 • 1 x ubytování v hotelu v Budapešti
 • 1 x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • MHD (cca 4 €) a vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 500 Kč | 20.158102766798 EUR

Hotel - Hotel Benczúr

Hotel Benczúr se nachází v klidné části Budapešti. Nabízí ubytování v pohodlně zařízených pokojích se soukromou koupelnou s vanou nebo sprchovým koutem, vysoušečem vlasů, minibarem a TV.

 • Místo: Budapešť
 • Adresa: Benczúr utca 35, H-1068 Budapest, Maďarsko
 • Snídaně: Snídaně jsou pro hotelové hosty podávány formou bufetu.
 • Umístění: Hotel se nachází ve vynikající lokalitě - v budapešťské diplomatické čtvrti - ostrůvku klidu v rušném velkoměstě. Hotel je vzdálen cca 350 m od zastávky metra linky 1, nejstarší linky metra v Budapešti a na evropské pevnině vůbec. Vzdálenost od Náměstí hrdinů je asi 500 m. Hotel má výbornou dostupnost do centra města.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Připojení k WiFi je pro hotelové hosty zdarma. Je také možnost využít Internet pointu na recepci.
 • Restaurace: Hotelová restaurace nabízí tradiční maďarskou kuchyni a zároveň klade důraz na zásady zdravého stravování. K hotelu patří také kavárna se zahradním posezením.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat