Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14061-26800 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: Adventní Berlín + DRÁŽĎANY (autobusem z Prahy)

Termín14. prosinec - 15. prosinec 2019 (2 dny) Průvodce
Místo odjezduPraha, Ústí nad Labem Ubytováníhotel Good Morning+ Berlin...
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena2 690 Kč (2 890) [Cena EUR: 101,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze svátečního Berlína a Drážďan. V Berlíně slavnou Braniborskou bránu, Říšský sněm i Radnici. V Drážďanech pak barokní skvost Zwinger či známou Semperovu operu. Vychutnáte si vánoční trhy s berlínskými kulinářskými produkty i drážďanskou štolou s medovinou. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Berlín a Drážďany!

Program

1. den, Sobota 14. prosince: Dnešní den vás čeká organizovaná prohlídka Berlína s průvodcem a poté volný rozchod k návštěvě adventních trhů a místních památek. 

Odjezd z Prahy v ranních hodinách (okolo 7 hod). Po příjezdu do Berlína se zastavíme u největší stálé galerie pod širým nebem na světě East Side Galery, což je nejdelší, více než kilometr dlouhý, zachovaný kus Berlínské zdi. Autobusem se přesuneme do centra Berlína. 

Při společné procházce uvidíme sídlo Říšského sněmu, slavnou Braniborskou bránu, památník holokaustu a dojdeme až na Postupimské náměstí a k nejznámějšímu hraničnímu přechodu Berlína z dob studené války Checkpoint Charlie. Zavítáme na historický adventní trh Gendarmenmarkt se stánky řemeslníků ale taky kulinářských umělců. Povinností bude se projít po nejznámější ulici Unter den Linden okolo Humboldtovy univerzity, Německé státní opery či nádherné katolické katedrály sv. Hedviky

Poté budeme pokračovat přes řeku Sprévu na Ostrov muzeí zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO a zhlédneme impozantní protestantský Berlínský dóm s jednou z největších krypt na světě. Prohlédneme si také kdysi slavné centrum východního Berlína, Alexanderplatz s televizní věží, socialistickými stavbami a deset metrů vysokými světovými hodinami. Odtud je to již coby kamenem dohodil k Červené radnici a okouzlující barokní Neptunově fontáně se sochami čtyř velkých německých řek, kde procházku zakončíme. Zájemci mohou individuálně navštívit další památky či některé z muzeí.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování v Berlíně, nocleh.

2. den, Neděle 15. prosince: Po snídani přesun do Drážďan. Následně proběhne půldenní prohlídka Drážďan s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí, galerií a jiných památek. 

Při společné procházce historickým centrem Drážďan uvidíme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku je pak umístěna světoznámá pokladnice Zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a HofkircheBude také možnost projít se nákupní ulicí Prager Straße.

V podvečerních hodinách (okolo 18 hod) odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy v nočních hodinách (po 20 hod). 

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • autobusovou dopravu
 • 1x ubytování v hotelu
 • 1x snídani
 • služby průvodce po dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné
 • případné MHD v Berlíně
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 750 Kč | 28.228782287823 EUR

Hotel - Good Morning+ Berlin City East

Tento tichý hotel stojí v berlínské čtvrti Lichtenberg nabízí světle zařízené pokoje se satelitní TV a moderním pracovním stolem. Každý pokoj má vlastní koupelnu s vysoušečem vlasů. Hotel se nachází 2 minuty pěšky od autobusové zastávky Josef-Orlopp-Straße/Vulkanstraße.

 • Místo: Berlín
 • Adresa: Ruschestr. 45, Lichtenberg, 10367 Berlín, Německo
 • Snídaně: Snídaně jsou podávané formou bufetu v hotelové restauraci.
 • Umístění: Hotel se nachází 2 minuty pěšky od autobusové zastávky Josef-Orlopp-Straße/Vulkanstraße. Na stanici metra Magdalenenstraße dojedete autobusem během 10 minut. Bez přestupu se odtud metrem dostanete na náměstí Alexanderplatz.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Ve všech prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu