Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14415-26801 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Salzburg + PRŮVOD ČERTŮ VE SCHLADMINGU (autobusem z Ostravy)

Termín23. listopad - 24. listopad 2019 (2 dny) PrůvodceVěra Stará
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava Ubytování3* hotel ve Schladmingu Hotel Jufa Schladming***
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena3 490 Kč (3 990) [Cena EUR: 132,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Nalaďte se s námi na Vánoce v adventním čase. Během jediného víkendu poznáte krásy předvánočního Salzburgu, malebné městečko Hallein a užijete si největší průvod čertů. Zhlédnete Mozartův dům, vychutnáte si sváteční punč i tyrolský špek či navštívíte slavné solné doly v Hallein. Prožijte kouzlo rakouských Vánoc v Salzburgu a nenechte si ujít pověstné čerty ze Schladmingu!

Program

1. den, Sobota 23. listopadu: V brzkých ranních hodinách (cca ve 4 hodiny) odjezd autobusem z Ostravy a dále po trase do Rakouska, směr Schladming a Salzburg.

Po cestě zastávka v kouzelné rakouské vesničce Oberndorfkde v místním kostelíku byla více než před 200 lety poprvé uvedena snad nejznámější vánoční koleda, Tichá noc. Další zastávkou bude malebné horské městečko Hallein, které je světově proslulé svými solnými doly. Podíváme se společně do jednoho z nejstarších solných dolů, svezeme se skluzavkou jako kdysi horníci, kteří zde po staletí pracovali, poplujeme loďkou po solném jezírku a navíc překročíme státní hranici mezi Rakouskem a Německem pěkně hluboko v podzemí.

Těm  z vás, které nenalákala nabídka na prohlídku nejstarších solných dolů můžeme doporučit návštěvu Muzeu Keltů, kde jsou vystaveny nálezy a artefakty z místních keltských osad a hrobů. Po prohlídce zůstane čas i na návštěvu zámku Wiespach, sídla knížecí rodiny Esterhazy nebo nejstaršího pivovaru v Rakousku. A nevynecháme ani historické centrum městečka,s  kouzelnými adventními trhy, kde si můžete vychutnat třeba dobrý oběd.

V pozdních odpoledních hodinách se autobusem přesuneme do horského střediska Schladming, kde se ubytujeme a posléze se zúčastníme se vůbec největšího čertího průvodu na světě, při kterém nás budou ohromovat masky a povozy více než devíti set pekelníků.

Tento legendární průvod se letos bude konat již po dvaadvacáté. Tzv. Krampuslaufy mají v celém Rakousku dlouholetou tradici a „čertovské řemeslo“ se tu dědí z generace na generaci. My se odebereme přímo do centra dění! Po zaplacení poplatku budeme moci sledovat průvod přímo na hlavní promenádě, vychutnat si doprovodný program či se zahřát svařeným vínem a všude vonícími opečenými klobáskami.

Po skončení adventního veselí návrat společně nebo individuálně na hotel.

2. den, Neděle 24. listopadu: Po snídani přejezd do Salzburgu, prohlídka centra města s průvodcem a návštěva místních adventních trhů.

Po snídani přejezd z hotelu do nedalekého barokního města Salzburg, kde se projdeme historickým centrem zapsaným na seznamu UNESCO. Městu s bohatou historií a nádhernou architekturou se ne nadarmo přezdívá „Řím severu“.

Prohlídku nádherného barokního města Salzburg, o kterém se právem tvrdí, že je po Vídni druhým nejkrásnějším městem Rakouska, začneme s průvodcem pod pevností pevnosti Hohensalzburg, na kterou se zájemci budou moci dostat více než sto let starou lanovkou. Pevnost, vybudovaná již v 11. století, je největší dokonale zachovanou pevností ve střední Evropě. Odtud se nám naskytne působivý výhled na celé město.

Prohlídka tohoto „Říma severu“, jak se Salzburgu přezdívá, bude vést přes malebné vánočně vyzdobené uličky a dokonale upravené zahrady zámku Mirabell, které byly vytvořeny podle návrhů slavného barokního architekta Fischera z Erlachu. V zahradách uvidíme Pegasovu kašnu, kterou zdobí čtyři mramorová sousoší ztělesňující vodní živly, přírodní divadlo Heckentheater nebo barokní sošky trpaslíků.

Následovat bude procházka historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Na slavné obchodní třídě Getreidegasse přišel roku 1756 v domě č. 9 na svět nejznámější salzburský rodák W. A. Mozart. Zájemci budou moci navštívit muzeum v jeho rodném domě, kde je možné si prohlédnout řadu dokumentů, dopisů a portrétů skladatele i jeho rodiny. Náměstí Domplatz nás ohromí velkolepým salzburským chrámem zasvěceným patronům země sv. Rupertovi a sv. Virgilovi, jehož fasáda a mohutná kopule jsou typickými příklady raného baroka. V tomto chrámu byl také pokřtěn W. A. Mozart. Před chrámem vás ohromí jeden z nejkrásnějších vánočních trhů světa, kde budete moci vychutnat tu pravou vánoční atmosféru s punčem, svařeným vínem, vánočním cukrovím nebo praženými jablky.

V Salzburgu také uvidíme nejstarší dosud fungující kavárnu v Rakousku a budeme moci ochutnat a zakoupit pravé Mozartovy koule, které se vyrábí jedině v Salzburgu. 

Naší další zastávkou bude Rezidenční náměstí, na kterém se nachází budova tzv. Rezidence, původní biskupské sídlo a chlouba barokní architektury, na níž je umístěna oblíbená zvonkohra se 35 zvony odlitými v belgických Antverpách.

V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČRNávrat na jednotlivá nástupní místa v pozdních večerních až nočních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • 1x ubytování v s vlastním soc. zařízením
 • 1x snídani
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • autobusovou dopravu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč | 30.334572490706 EUR

Ubytování:

 • 3* hotel

Hotel - Hotel Jufa Schladming***

JUFA Schladming je moderní hotel, nabízející ubytování v prostorných, světlých a účelně zařízených pokojích. Všechny pokoje mají interiéry s parketami a dřevěným nábytkem a jsou vybavené kabelovou TV s plochou obrazovkou. Standardem je také koupelna se sprchou, toaletou a fénem. JUFA Schladming nabízí dále relaxační místnost, saunu, lounge, pingpongový stůl a lyžárnu. Děti se mohou těšit na krytou zážitkovou zónu s lezeckou stěnou.

 • Místo: Schladmin
 • Adresa: Coburgstraße 253, 8970 Schladming, Rakousko
 • Snídaně: Snídaně formou bohatého bufetu je podávána v hotelové restauraci. Na výběr je mimo jiné čerstvé pečivo, ovoce, jogurty, domácí džemy, místní med, různé druhy cereálií, míchaná vejce, kvalitní salámy a sýry. Kvalitní káva, čaj nebo džusy.
 • Umístění: Hotel se nachází v pěší zóně v centru Schladmingu, nedaleko od lanovky na Planai.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Hoteloví hosté mají v ceně pobytu připojení k internetu formou WiFi.
 • Restaurace: Součástí hotelu je restaurace, která si zakládá na místních a kvalitních surovinách, Občerstvení je také možné v místní kavárně/baru, kde jsou v nabídce také kvalitní vína.

Strava:

 • 1 x snídaně formou bufetu

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Průvod čertů ve Schladmingu: dospělý 260 Kč, dítě 180 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu