Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu13696-26806 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Vídeň + PRŮVOD ČERTŮ V RETZU (autobusem z Ostravy)

Termín7. prosinec - 8. prosinec 2019 (2 dny) PrůvodceKateřina Herková
Místo odjezduOlomouc, Ostrava Ubytováníhotel, penzion Hotel Happy Star
Stravasnídaně Dopravaautobusem Radynacestu
Konečná cena2 890 Kč (3 490) [Cena EUR: 115,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Adventní víkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánoční Vídně, navštívíte moravské historické Znojmo a užijete si průvod čertů ve vinařském Retzu. Zhlédnete barokní klenot Karlskirche i slavnou Albertinu a vychutnáte si dvojitou porci vánočních trhů. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc, nenechte si ujít čerty Krampuse a poznejte adventní Vídeň!

Program

1. den, Sobota 7. prosince: Odjezd z Ostravy cca v 7:00 h. Příjezd do Znojma.

V dopoledních hodinách následuje prohlídka města Znojma s průvodcem. Znojmo je město s bezmála tisíciletou historií. Kromě nádherného centra města bude možnost navštívit místní podzemí. Jedná se o unikátní labyrint chodeb, který se vine pod městem v délce téměř třiceti kilometrů, někde i ve čtyřech úrovních.

Poté se přesuneme do rakouského vinařského městečka Retzu. Ve městě se na vyzdobeném náměstí také konají adventní trhy, na kterých lze ochutnat selské speciality, pečené kaštany, zahřát se lahodným punčem či svařeným vínem. Retz je zajímavý také tím, že se zde nachází největší vinařský sklep v Rakousku. Obrovský sklepní labyrint pod centrem města je 21 km dlouhý, až 25 m hluboký a je mnohem rozsáhlejší než nadzemní síť ulic. Že by ideální domov pro čerty?

Kolem 16:30 h začíná průvod typických rakouských čertů Krampusů. Velkolepé shromáždění horských čertů. Čertovské řádění se dědí z generace na generaci, stejně jako obdivuhodné detailně vyřezávané masky z lipového nebo borového dřeva. Na masky se upevňují pravé beraní, mufloní, kamzičí nebo jelení i kozí rohy, které mohou být až metr dlouhé. Rohatí krasavci jsou opravdu strašidelní, takže jestli se někdo bojí našich českých čertů, setkání s těmi rakouskými pro něj bude náročná "stezka odvahy". Hrozivé masky, hlučné řinčení řetězů a zvonců, jekot a řev za doprovodu pyrotechnických efektů je nezapomenutelným zážitkem.

Po skončení průvodu odjezd na ubytování

2. den, Neděle 8. prosince: Po snídani následuje následuje přesun do Vídně a prohlídka města s průvodcem. Po příjezdu do Vídně půldenní prohlídka centra Vídně s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou vídeňských muzeí, galerií a jiných památek.

Při společné procházce s průvodcem uvidíte barokní Karlskirche, Státní Operu, hotel Sacher, Albertinu, Augustiánský kostelKorutanskou třídu, Císařskou hrobku a dóm sv. Štěpána, kde bude dostatek času na prohlídku interiéru této nejvýznamnější gotické památky v celém Rakousku. Tuto zastávku lze také využít k procházce úzkými středověkými uličkami, návštěvě některé z vídeňských kavárniček či ochutnání jablečného štrúdlu nebo dortíku Sacher. 

Poté budeme pokračovat pěší zónou Na Příkopech s morovým sloupem, kolem chrámu, který je zasvěcen sv. Petrovi až ke komplexu HofburguHofburg je rozsáhlý areál císařského sídla habsburských panovníků. Zhlédneme exteriér budovy jezdecké školy lipicánů, Parlamentu a Burgtheateru. Procházku zakončíme před budovou radnice, kde se konají slavné adventní trhy. Zde si můžete vychutnat pravou vánoční atmosféru s punčem, vánočním cukrovím, marcipánem, praženými kaštany a mnoha jinými dobrotami.

Odjezd z Vídně po 18:00 hod, příjezd do Ostravy okolo 23 hod.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem Radynacestu
 • dopravu autobusem v plné výbavě
 • 1x ubytování v hotelu/ penzionu
 • 1x snídani
 • služby průvodce po dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • MHD ve Vídni (cca 4 eura)
 • vstupné do navštívených objektů
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 700 Kč

Hotel - Hotel Happy Star

Hotel Happy Star se nachází v Hnanicích, které jsou vzdáleny 8 km od Znojma. Svým hostům nabízí ubytování v komfortně zařízených pokojích vybavených pohodlnými postelemi, TV s plochou obrazovkou, psacím stolem a vlastním sociálním zařízením. Součástí všech koupelen je prostorný sprchový kout a samozřejmostí jsou toaletní potřeby (mýdlo, ručníky) včetně fénu.

 • Místo: Hnanice
 • Adresa: Znojemská 111; 669 02; Znojmo-Hnanice
 • Snídaně: Snídaně jsou podávány v hotelové restauraci formou bohatého bufetu.
 • Umístění: Hnanice
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ne
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: V celém areálu hotelu je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.
 • Restaurace: Hotelová restaurace nabízí široký výběr jídel české a mezinárodní kuchyně a v hotelovém baru je možno ochutnat mnoho teplých i studených nápojů.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat