Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14418-26807 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Drážďany + KARLŠTEJN (autobusem z Ostravy)

Termín14. prosinec - 15. prosinec 2019 (2 dny) PrůvodceTereza Vrbová
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava Ubytování3* hotel v Teplicích Giovanni Giacomo
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena2 990 Kč (3 790) [Cena EUR: 113,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru nejstaršího adventního trhu „Striezelmarkt“, uvidíte největší vánoční pyramidu na světě, projdete se půvabnými Teplicemi a jako v pohádce si budete připadat na slavném Karlštejně. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Drážďany!

Program

1. den, Sobota 14. prosince: Po příjezdu do Drážďan krátká prohlídka centra s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou místních muzeí, galerií a jiných památek. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování. 

Odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách. Příjezd do Drážďan po poledni.

Při společné procházce historickým centrem zhlédneme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku je pak umístěna světoznámá pokladnice Zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a Hofkirche.

Po prohlídce historického centra budeme mít spoustu času na tradiční adventní trhy, včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu – drážďanský „Striezelmarkt“ má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly, Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíme i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů! Na mnoha místech si můžeme pochutnat na svařeném víně! Budete mít také možnost projít se obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße.

Ve večerních hodinách odjezd do ČR na ubytování v Teplicích, které je jen přibližně 1 kilometr od lázeňského areálu města.

2. den, Neděle 15. prosince: Po snídani bude následovat procházka po lázeňském areálu města Teplice, od jehož centra je náš hotel vzdálen pouhý kilometr. Poté se vydáme na návštěvu hradu Karlštejn.

Teplice prosluly jako lázeňské město už ve 12. století, a tak patří k městům s nejdelší lázeňskou tradicí u nás. V průběhu dějin byly navštíveny řadou významných osobností politického i kulturního světa a získaly přezdívku „Salon Evropy“. Základem léčebných metod jsou koupele v léčivé vodě – teplé, studené a také parní lázně. Léčí se tu především onemocnění kardiovaskulárního a pohybového aparátu. Neopomeneme ochutnat ani vynikající místní lázeňské oplatky.

Po prohlídce Teplic přejedeme do obce Karlštejn se stejnojmenným hradem. Tam bude dostatek času na oběd v některé z místních hospůdek, na procházku podzámčím, kde bývají tradiční trhy s výrobky řezbářů, šperkařů, adventními věnci i spoustou dalšího vánočního zboží. Můžeme navštívit také Muzeum betlémů. V přízemí budovy je k vidění sbírka českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněná betlémy z dobových raritních materiálů, například z vosku, cukru nebo chleba. Navštívíme také interiéry tohoto pohádkového hradu, který jistě znáte z filmu Noc na Karlštejně.

 V podvečerních hodinách (kolem 17 hodin) odjezd zpět do Ostravy. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem
 • 1x ubytování ve 3* hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 1x snídani
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné do navštívených objektů
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 500 Kč | 18.959107806691 EUR

Ubytování:

 • ubytování v 3* hotelu v Teplicích

Hotel - Giovanni Giacomo

Hotel Giovanni Giacomo se nachází v centru Teplic. Svým hostům nabízí ubytování v elegantně zařízených pokojích vybavených TV s plochou obrazovkou, minibarem a vlastním sociálním zařízením.

 • Místo: Teplice
 • Adresa: Vrchlického 1243/17; 415 01; Teplice
 • Snídaně: Snídaně formou bohatého bufetu jsou podávány v hotelové restauraci.
 • Umístění: Teplice - centrum města
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: V celém areálu hotelu je k dispozici Wi-Fi připojení zdarma.

Strava:

 • snídaně formou bufetu

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Karlštejn: dospělý 210 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu