Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14582-26838 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: Adventní Norimberk + BAYREUTH + BAMBERK (autobusem z Prahy)

Termín7. prosinec - 8. prosinec 2019 (2 dny) Průvodce
Místo odjezduPlzeň, Praha Ubytování3* hotel Hotel Montana***
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena2 890 Kč [Cena EUR: 114,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Vánoční čas… Nalaďte se! Trojice nejkrásnějších německých městeček s nezapomenutelnou adventní atmosférou vás zve k návštěvě. Ochutnáte norimberské perníčky, bamberské ovocné punče i bavorskou klobásu. A nádherné středověké městečko Bayreuth vám vyrazí dech. Prožijte kouzlo Vánoc v Bavorsku a vydejte se i na místa, kam byste se sami nepodívali!

Program

1. den, Sobota 7. prosince: Návštěva historického centra Norimberku, při které neminete proslulý kostel Frauenkirche nebo dům slavného malíře Albrechta Dürera. Po prohlídce pamětihodností si už budeme užívat atmosféru zdejších vánočních trhů.

Odjezd v ranních hodinách a dopolední příjezd do Norimberku, druhého největšího bavorského města. Prohlídku zahájíme u budovy Germanisches Nationalmuseum, největšího muzea v německy mluvících zemích, které je zaměřeno na německou kulturu a historii.

Pokračovat budeme kolem gotického kostela Lorenzkirche, jehož interiéry si prohlédneme. Po mostě přes řeku Pegnitz se dostaneme na náměstí Hauptplatz, kde naší pozornosti neunikne kostel Frauenkirche s norimberským orlojem zvaným Männleinlaufen. Poté si prohlédneme areál hradu Kaiserburg, odkud se nám naskytne krásný výhled na historické centrum. Na závěr se zastavíme u domu slavného malíře Albrechta Dürera, který zde žil posledních dvacet let svého života.

Po prohlídce už se můžete těšit na návštěvu místních adventních trhů. Hlavní trh Christkindlesmarkt se koná na hlavním náměstí Hauptplatz. Na vedlejším náměstí Rathausplatz nevynechejte Trh partnerských měst, kde jsou prezentovány výrobky a speciality z několika měst na světě (např. i Prahy). Doporučujeme ochutnat místní specialitu Drei im Weggla (tři klobásky v housce s hořčicí). Zájemci budou mít možnost navštívit některé z místních muzeí (Germanisches Nationalmuseum, Dürer-Haus nebo třeba muzeum železnice Deutsche Bahn Museum).

Večer přejezd na ubytování.

2. den, Neděle 8. prosince: Dopoledne navštívíme městečko Bayreuth. Prohlédneme si zdejší zámek i vánoční trhy. Odpoledne se vydáme do Bamberku s nádhernými hrázděnými domy. Ve sváteční atmosféře můžeme ochutnat mimo jiné místní pivařskou specilitu.

Po snídani odjedeme severním směrem do města Bayreuth, které je spojené se známým hudebním skladatelem Richardem Wagnerem. Jako první navštívíme v rámci prohlídky s místním průvodcem zámek Neues Schloss, bývalou rezidenci markrabat z Bayreuthu. Poté se projdeme zámeckými zahradami a uvidíme vilu Wahnfried, kterou obýval Richard Wagner a kde se dnes nachází muzeum věnované tomuto hudebnímu skladateli.

Prohlídku zakončíme na pěší zóně Maximilianstraße, kde se pořádají hlavní vánoční trhy. Zájemci si budou moci prohlédnout nádhernou barokní budovu místní opery – tzv. Markgräfliches Opernhaus, která je zapsána na seznamu UNESCO a byla znovuotevřena po několikaleté rekonstrukci v dubnu 2018.

Odpoledne přejedeme do nedalekého města Bamberk, které bývá označováno za jedno z nejkrásnějších měst Německa. Město ležící na sedmi pahorcích kolem řeky Regnitz je také někdy nazýváno Francký Řím.

Prohlídku zahájíme procházkou podél řeky, odkud vystoupáme k Bamberskému dómu, románsko-gotické stavbě z počátku 13. století, jejíž interiéry si prohlédneme. Uvidíme i místní starou radnici zdobenou mnoha freskami, která stojí na mostě uprostřed řeky. Prohlídku zakončíme v oblasti nazývané „Malé Benátky“, kde najdeme řadu hrázděných středověkých domů.

Na závěr budete mít možnost prohlédnout si místní vánoční trhy na náměstí Maximiliansplatz a v jeho okolí. Na své si přijdou i milovníci piva, v Bamberku se nachází několik pivovarů s dlouholetou tradicí. Doporučujeme navštívit pivovar a restauraci Schlenkerla a ochutnat místní specialitu, černé kouřové pivo Rauchbier.

V podvečer odjezd zpět do České republiky, návrat do Prahy kolem 23 hodin, do Plzně kolem půlnoci.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • autobusová doprava
 • 1x ubytování v hotelu
 • 1x snídaně
 • průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 700 Kč | 27.674418604651 EUR

Ubytování:

 • ubytování je s vlastním soc. zařízením, možnost ubytování ve dvoulůžkových, třílůžkových a jednolůžkových pokojích

Hotel - Hotel Montana***

Rodinný hotel nabízí ubytování v rekonstruovaných, prostorných a zvukotěsných pokojích. Samozřejmostí je vlastní koupelna a WC. K dispozici je i satelitní TV.

 • Místo: Nürnberg-West Oberasbach
 • Adresa: Am Rathaus 5-7, 90522, Oberasbach
 • Snídaně: V hotelové restauraci se podávají snídaně formou bufetu.
 • Umístění: Hotel se nachází v klidné části Oberasbach, na okraji Norimberki. Dojezdové doba do historického centra Norimberku je 20 minut.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ne
 • Internet: V ceně pobytu je připojení k internetu formou WiFi.
 • Restaurace: Hotel disponuje řeckou restaurací se zimní zahradou.

Strava:

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat