Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14449-26842 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší ze Slovinska + MOŘE (autobusem)

Termín12. červen - 18. červen 2020 (7 dní) PrůvodceVladimíra Svitáková
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava UbytováníHotel v Bledu a u Piranu
Stravasnídaně Dopravaautobusem BUS
Konečná cena10 990 Kč [Cena EUR: 414,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Slovinsko musíte objevit… Malá země netušených možností vám vezme dech. Jezera Bohinj a Bled, Triglavský NP, vyhlídky na vrcholky Julských Alp, sedlo Sleme, unikátní Postojnské jeskyně i kouzelná Lublaň – foťáky nedáte z ruky. A navíc odpočinek a koupání ve slovinských Benátkách, nádherném městě Piran. Nedotčená krása na dosah – začněte balit, vyrazte a zažijte Slovinsko! 

Plavba po jezeře Bled a koupání na plážích slovinských Benátek

Program

1. den, Pátek 12. června: Odjezd z ČR v pozdních večerních až nočních hodinách.

2. den, Sobota 13. června: Ranní příjezd do oblasti Julských Alp, návštěva přírodních klenotů tohoto regionu.

Dnešní program začneme na italské straně lehkou procházkou kolem dvou jezer Laghi di Fusine, které se nacházejí pod slovinským Mangrtem. Poté přejedeme do oblasti Kranjské Gory. Projdeme se po malém městečku, které je známým střediskem zimních sportů, navštívíme areál skokanských můstků v Planici a zastavíme se u pramenů řeky Sávy. Při cestě do Triglavského národního parku se projdeme kouzelnou soutěskou Vintgar.

Ubytování u Bledského jezera.

3. den, Neděle 14. června: Návštěva severní oblasti Julských Alp a lázeňského městečka Bled.

Další den v Julských Alpách přejedeme do severní části hor. Přijedeme do města Arnoldstein, odkud lanovkou vyjedeme na Seltschacher Alm, který se nachází v nadmořské výšce 1458 metrů. Poté vystoupáme na hraniční horu Rakouska, Slovinska a Itálie Dreilaendereck nacházející se v nadmořské výšce 1 508 metrů.

Přejedeme do lázeňské oblasti města Bled. Navštívíme úžasně položený hrad Bled s vyhlídkou na celé městečko, jezero a snad i nejvyšší horu Julských Alp Triglav. Poté se projdeme po lázeňské promenádě a lodičkou přeplujeme na jezerní ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie na Bledu.

Večer návrat na ubytování u Bledského jezera.

4. den, Pondělí 15. června: Dnešní den strávíme v překrásné oblasti jezera Bohinj.

Vyšlápneme si k vodopádu Savica, který napájí samotné jezero Bohinj a který je slovinským nejnavštěvovanějším vodopádem. Lanovkou pak vyjedeme do oblasti sportovního areálu Vogel do nadmořské výšky přes 1 500 metrů, odkud se nám naskytne dechberoucí výhled na celé Julské Alpy a jezero Bohinj třpytící se hluboko pod námi. Na druhé straně jezera se pak projdeme soutěskou Mostnica, romantickým kaňonem s peřejemi, tůněmi a pozoruhodnými skalními útvary, který je učiněným rájem pro milovníky canyoningu.

Podvečerní procházka k jezeru a magickému kostelíku sv. Janeza Krstnika.

Ubytování u Bledského jezera.

5. den, Úterý 16. června: Dnes navštívíme unikátní Postojnské jeskyně, pohádkový Predjamský hrad a navečer se přesuneme do města Piran k moři.

Po snídani přejedeme do oblasti Postojna a podíváme se do jednoho z největších turistických lákadel Slovinska, kterým jsou Postojnské jeskyně. Zhlédneme jednu z nejkrásnějších krápníkových výzdob Evropy a možná spatříme i zde žijícího endemita maceráta. Přejedeme na prohlídku kouzelně položeného Predjamského hradu a poté nás čeká cesta do jednoho z nejkrásnějších měst Slovinska – přístavního města Piran, kde si můžeme odpočinout na některé z pláží u moře.

Večer ubytování v hotelu poblíž města Piran.

6. den, Středa 17. června: Poslední den se vydáme do města Piran a po obědě přejedeme do Skocjanských jeskyní. Na závěr nás čeká prohlídka hlavní slovinské metropole Lublaně.

Po snídani se vydáme do města Piran, které je klenotem benátské gotické architektury. Piran je nejnavštěvovanějším městem na pobřeží Slovinska. Projdeme se klikatými uličkami a společnou procházku zakončíme obědem v některé ze zdejších restaurací. Milovníci ryb si mohou vychutnat jídlo v některé ze zdejších vyhlášených rybářských restaurací.

Po obědě navštívíme Škocjanské jeskyně. Je to největší podzemní prostor v Evropě a jeden z největších na celém světě. Prohlídková trasa měří 2,5 kilometru. Následně se vydáme do slovinské metropole Lublaň. Odpolední procházka po tomto architektonicky zajímavém hlavním městě pak ukončí naši návštěvu Slovinska.

Noční transfer zpět do ČR. Předpokládaný návrat v ranních hodinách.

7. den, Čtvrtek 18. června: V ranních hodinách návrat do ČR.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • 3x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením u Bledského jezera
 • 1x ubytování v blízkosti města Piran
 • 4x snídaně formou bufetu
 • doprava autobusem v rámci programu
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • výběr sedadla v autobuse 200,- Kč/osoba
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2400 Kč | 90.332103321033 EUR

Strava:

 • snídaně formou bufetu v ceně zájezdu

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu