Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu13946-26860 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Holandska + KVĚTINOVÉ KORZO (autobusem z Ostravy)

Termín22. duben - 26. duben 2020 (5 dní) PrůvodceKateřina Lefebvre
Místo odjezduBrno, Frýdek-Místek, Olomouc, Ostrava Ubytováníhotel Fletcher Hotel Heiloo
Stravasnídaně Dopravaautobusem Radynacestu
Konečná cena8 290 Kč [Cena EUR: 312,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze země tulipánů. Projedete se po amsterdamských kanálech, prohlédnete si větrné mlýny v Zaanse Schans, ochutnáte holandské sýry v Alkmaaru, budete obdivovat zahradu Evropy Keukenhof i květinový průvod a zaskočíte si do Rotterdamu. Vydejte se s námi za květinovým dobrodružstvím a poznejte Holandsko!

Program

1. den, Středa 22. dubna: V odpoledních až večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den, Čtvrtek 23. dubna: Dnes nás čeká prohlídka nejkrásnějších koutů Amsterdamu.

Amsterdam je znám jako město přímo protkané grachty (kanály). Společně se s tímto nádherným koutem Holandska seznámíme při projížďce lodí. Přímo z paluby si prohlédneme nádherné štítové domy, dozvíme se zajímavosti o historickém jádru a odhalíme tajemství spletitosti zdejších říčních kanálů. 

Po projížďce budete mít dostatek volného času na individuální prohlídku samotného centra. Vedle architektonických skvostů, jako je hlavní nádraží, královský palác na náměstí Dam, kostel sv. Mikuláše, si nenechte ujít plovoucí květinový trh, neuvěřitelné množství kol či slavnou čtvrť červených luceren.

V pozdních odpoledních hodinách se všichni znovu potkáme a odjedeme na ubytování.

3. den, Pátek 24. dubna: Tento den bude věnován objevování tradičního Holandska.

Ráno začneme prohlídkou skanzenu v Zaanse Schans. K řece Zaan bylo svezeno 6 větrných mlýnů a množství městských budov z různých koutů Holandska.

Poté se přesuneme do městečka Alkmaar, místa konání slavných sýrových trhů, při nichž již více než 250 let každý pátek nosiči v bílých oblecích, dřevácích a slaměných kloboucích přinášejí dřevěná nosítka s nákladem až 600 kg sýru a kupující vybírají, proklepávají a smlouvají. Odtud naše cesta povede na farmu, kde nám vysvětlí proces výroby a zrání sýru. Jejich různé typy i nespočetné příchutě můžeme ochutnat i nakoupit domů, stejně tak jako dřeváky, jejichž výrobu také zhlédneme.

Čerstvé ryby můžeme ochutnat ve vesničce Volendam, rozkládající se na břehu jezera Ijsmelmeer, které bývalo dříve mořem. V podvečer se projdeme uličkami Naardenu, městečka s opevněním ve tvaru hvězdy, ke kostelu, kde je pohřben Jan Amos Komenský. Nocleh.

4. den, Sobota 25. dubna: Celou sobotu budeme věnovat neuvěřitelné přehlídce květin.

Milióny rozkvetlých tulipánů, orchideí, lilií, narcisů, hyacintů, kosatců, krokusů a dalších květin můžeme obdivovat v tzv. zahradě Evropy Keukenhofu. Projdeme se mezi barevnými záhony, skleníky a vodními plochami a určitě i nakoupíme nespočet zajímavých cibulek domů.

Právě v tento den odpoledne zde projíždí průvod květinami nazdobených alegorických vozů, zvaný Květinové korzo, který se koná na přelomu dubna a května již od roku 1947.

Ve večerních hodinách se vydáme do Rotterdamu. Tam speciálním skleněným výtahem vyjedeme na vrchol 185 m vysoké věže Euromast, abychom se s Holandskem rozloučili pohledem na noční Rotterdam. Odjezd do ČR.

5. den, Neděle 26. dubna: Příjezd do ČR v ranních až poledních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • doprava autobusem Radynacestu
 • autobusová doprava
 • 2x ubytování v hotelu
 • 2x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě (cca 50 €)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3000 Kč | 112.91512915129 EUR

Hotel - Fletcher Hotel Heiloo

Hotel Fletcher je 4* hotel se nachází v blízkosti historických měst Alkmaar, Haarlem a Zaandam. Pokoje jsou prostorné s vlastní teráskou či balkonem, vybavené TV, koupelnou a fénem.V hotelu je k dispozici hotelová restaurace s barem.

 • Místo: Heiloo
 • Adresa: Kennemerstraatweg 425, 1851 PD Heiloo
 • Snídaně: Snídaně je podávána formou bufetu. K dispozici bude několik druhů pečiva, croissanty, uzeniny, sýry, míchaná či vařená vajíčka, zelenina. Ze sladkého pak marmelády, kukuřičné a čokoládové lupínky, jogurty či ovoce. Z pití můžete zvolit kafe, čaj, mléko nebo džusy.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Bezdrátové internetové připojení je dostupné v celém hotelu zdarma.
 • Restaurace: Restaurace podává mezinárodní kuchyni a nizozemské speciality připravené z místních surovin a sezónních surovin. V hotelu je také příjemný bar a prostorná terasa pro teplejší počasí.

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu