Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14591-26867 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: Královský Londýn + SÍDLA TUDOROVCŮ (letecky z Prahy)

Termín13. květen - 17. květen 2020 (5 dní) PrůvodceMartina Kolníková
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel Best Western Ilford
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena16 990 Kč [Cena EUR: 644,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

Výlet a vstup na tudorovské sídlo Hever Castle v ceně zájezdu

Čas odletu při odjezdu: 06:35, Čas příletu při odjezdu: 07:30

Čas odletu při návratu: 17:40, Čas příletu při návratu: 20:30

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Středa 13. května: Po příletu do Londýna a krátkém odpočinku nás čeká prohlídka centra britské metropole. Nevynecháme při ní Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác, Westminster či budovu parlamentu a projdeme se po nábřeží Temže.

Odlet z Prahy bude v dopoledních či poledních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu.

Po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlédneme si náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus a Čínskou čtvrť.  Zamíříme také do čtvrti Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit.

Společně navštívíme nábřeží TemžeWhitehallHorse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey, kde jsou pohřbeni všichni tudorovští panovníci, vyjma Jindřicha VIII. Nemineme také sídlo britské královny Buckingham Palace.

Projdeme se i v okolí královskému parku St. James's Park, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír, a podíváme se k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr. 

Večer se vrátíme společně nebo individuálně na hotel. 

2. den, Čtvrtek 14. května: Dnes se vydáme do malebného městečka Windsor se stejnojmenným hradem, navštívíme Shakespearovo divadlo Globe a projdeme se po mostu Milenia s fantastickým výhledem na katedrálu sv. Pavla.

Po snídani se vydáme vlakem k hradu Windsor (vstup pro předem objednané zájemce). Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením.

Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka.

Nedaleko se nachází městečko Eton se známou chlapeckou kolejí Eton College. Chlapecká kolej byla založena Jindřichem VI. v 15. století. Eton College je nejprestižnější škola ve Velké Brítánii – studovali zde také princové Harry a William.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna, na jižní břeh Temže, kde navštívíme Shakespearovo divadlo Globe (návštěva pro předem objednané zájemce), které je věrnou kopií divadla z 16. století, ve kterém Shakespeare hrával.

Po prohlídce se projdeme po pěší lávce přes Temži, po mostu Milenia, ze kterého budeme mít krásný výhled na katedrálu sv. Pavla

V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel. 

3. den, Pátek 15. května: Celodenní výlet do hrabství Kent na hrad Hever Castle s bludištěm a italskými zahradami. Po návratu návštěva londýnské čtvrti Greenwich s královskou observatoří a nultým poledníkem.

V ranních hodinách pojedeme předem objednaným transferem k Hever Castle (transfer a vstup do hradu v ceně zájezdu), který byl v 16. století domovem Anny Boleynové, pozdější manželky Jindřicha VIII. Budeme obdivovat dobové interiéry, navštívíme ložnici Anny Boleynové a Jindřicha VIII. V přilehlých zámeckých zahradách můžeme vyzkoušet historické bludiště, projít se italskými zahradami s bohatou sbírkou antických soch nebo relaxovat na břehu jezírka.

Po návratu z hradu Hever zamíříme do Londýna, kde navštívíme čtvrť Greenwich, kde kdysi stával starý tudorovský palác. Zde můžeme být doslova jednou nohou na východě a druhou na západě! Projdeme se okolo nultého poledníku a královské observatoře a Národního námořnického muzea.  

Uvidíme i jeden z posledních čajových kliprů na světě - loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří. Greenwichský park ideálním místem k relaxaci s možností zakoupit si kávu a malé občerstvení z pojízdných vozíků.

Projdeme se i viktoriánským tunelem pod řekou Temží a lodí se vydáme po řece zpět do centra města.

Návrat na hotel s průvodcem ve večerních hodinách nebo individuálně. 

4. den, Sobota 16. května: Dopoledne si prohlédneme tudorovský palác Hampton Court včetně jeho inteiriéru a zámeckých zahrad. Odpoledne si užijeme projížďku po Temži k Toweru a ke slavnému zvedacímu mostu.

Hampton Court (prohlídka pro předem objednané zájemce) je dochovaný tudorovský palác, který byl oblíbeným sídlem Jindřicha VIII., který zde strávil i několik svých svatebních cest. Zde navštívíme státnické komnaty, největší hradní velkou síň v Anglii, expozici věnovanou osobě a mládí Jindřicha VIII., nahlédneme do dobové tudorovské kuchyně, kde se dozvíme, jakým způsobem se připravovaly tehdejší pokrmy. Pokusíme se neztratit v 300 let starém labyrintu, jehož chodby měří 800 metrů a budeme relaxovat v krásných zahradách.

V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna a poplujeme lodí po Temži k nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge a k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London.

 V podvečerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel. 

5. den, Neděle 17. května: Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Londýn – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer letiště – Londýn (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Londýně v 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • vstup a doprava na hrad Hever
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny v Londýně místní dopravou – doubledecker, metro, vlak, projížďka lodí po Temži: 60 GBP / celý pobyt
 • doporučené kapesné 160 GBP (včetně dopravného)
 • vstupné na místě
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2500 Kč | 94.795539033457 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Ubytování:

 • 3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Hotel - Best Western Ilford

Best Western Ilford je moderní, čistý hotel s dobrou dostupností do centra Londýna. Řadí se mezi nekuřácké hotely. Recepce je k dispozici 24h denně. Pokoje jsou vybaveny několika zásuvkami, pracovním stolem,vlastním sociálním zařízením, rychlovarnou konvicí s čajem a kávou zdarma a fénem.

 • Místo: Londýn
 • Adresa: 3-5 Argyle Road, Ilford, Essex, IG1 3BH
 • Snídaně: Snídaně jsou podávány ve formě bufetu. Snídaně jsou kontinentální: marmeláda, máslo, salám, sýr, müsli, káva, čaj, mléko.
 • Umístění: Hotel je vzdálen asi 20 minut od centra Londýna. V blízkosti hotelu se nachází několik krásných parků, restaurací a jsou zde také nákupní možnosti (Tesco Express, Lidl apod.).
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Připojení k internetu je možné v celém hotelu bez poplatku.

Strava:

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Windsor Castle: dospělý 820 Kč, dítě 470 Kč, student 740 Kč, senior 740 Kč
 • Hampton Court Palace: dospělý 1 570 Kč, dítě 1 200 Kč, student 1 250 Kč, senior 1 250 Kč
 • Shakespeare's Globe Theatre: dospělý 630 Kč, dítě 400 Kč, student 510 Kč, senior 580 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu