Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14595-26885 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Málagy + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Prahy)

Termín19. květen - 23. květen 2020 (5 dní) PrůvodceMarkéta Petrlíková
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel Hotel Hilton Garden...
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena21 990 Kč [Cena EUR: 834,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Maurské památky, středověké uličky, dechberoucí příroda… Koktejl pro cestovatele v rytmech Andalusie! V Málaze okusíte pochoutky z místní tržnice a vychutnáte si výhledy z hradeb pevnosti Gibralfáro. Vyrazíte do kouzelné Antequery, projdete se nejkrásnější vápencovou krajinou Evropy a zažijete fantastický trek ferratovou stezkou. Dopřejte si španělský temperament a objevte, co skrývá Andalusie!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Úterý 19. května: V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. Po příletu do Málagy se dopravíme na hotel, kde se ubytujeme.

Po ubytování se vydáme na první procházku městem, při keré si užijeme výhledy z pevnosti Gibralfáro, projdeme se středověkými uličkami a objevíme i Picassův rodný dům malíře.

Vyjedeme si na kopec nad městem, kde se nám naskytne krásná vyhlídka z hradeb maurské pevnosti Gibralfáro. Hned pod kopcem se nachází další maurský hrad, Alcazaba, kde dnes sídlí archeologické muzeum. Pod pevnostmi se nachází zrekonstruovaný římský amfiteátr. Středověkými uličkami města dojdeme až na katedrální náměstí s biskupským palácem, kde navštívíme místní katedrálu, které se přezdívá la manquita-jednoruká. 

Na jednom z hlavních náměstí Plaza de la Merced budeme moci navštívit rodný dům a muzeum malíře Pabla Picassa nebo třeba vyzkoušet turecké lázně. Večer můžeme společně zakončit v jedné z místních hospůdek u skleničky vína a tapas.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den, Středa 20. května: Dnes budeme pokračovat v poznávání krás Málagy. Podíváme se na pobřeží, do botanických zahrad i na místní tržnici.

Po snídani vyrazíme do centra města, kde naší první zastávkou bude hlavní městská tržnice Mercado Central de Atarazanas, která je považována za jednu z nejkrásnějších tržnic v celém Španělsku. Zde budeme moci ochutnat a nakoupit typické místní pochoutky, uzeniny, sýry, víno nebo čerstvé ovoce.

Poté navštívíme nedaleký kostel svatého Jakuba, kde je vystavený křestní list místního rodáka, Pabla Picassa. Po jedné z hlavních tříd města, Larios, kde se nachází množství kavárniček a obchodů, dojdeme ke kostelu svatých mučedníků Ciriaca a Pavla.

V odpoledních hodinách bude možnost návštěvy muzea vína Malaga, kde se dozvíme vše o výrobě tohoto místního sladkého dezertního vína a nebude chybět ani ochutnávka. Poté se přesuneme na severní okraj města, kde navštívíme krásnou historickou botanickou zahradu Jardin de la Concepción, která byla založena už roku 1850. Najdete zde více než 2 000 druhů rostlin z celého světa a díky pavilonkům, altánkům, sochám a jezírkům je jednou z nejkrásnějších zahrad Španělska.

Večer můžeme zakončit procházkou po místní přímořské promenádě a drinkem na pláži. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3. den, Čtvrtek 21. května: Celodenní výlet po přírodních krásách Andalusie. Navštívíme středověké městečko Antequera a budeme obdivovat skvosty přírodní rezervace El Torcal.

Po snídani pojedeme objednaným autobusem do města Antequera, které se nachází 47 kilometrů severně od Málagy. Antequeře se přezdívá „srdce Andalusie“ a je unikátní směsicí maurských i evropských vlivů. Na celé město budeme mít krásný výhled z maurské pevnosti Alcazaba, obklopené terasovitými zahradami. V dálce se budou rýsovat hory a kopce parku El Torcal, který bude naším odpoledním cílem.

Do historického centra projdeme branou Arco de Los Gigantes, která měla návštěvníka na první pohled ohromit. Budeme obdivovat hlavní kolegiátní chrám Panny Marie, vůbec první renesanční stavbu v jižním Španělsku. Navštívíme i kostel sv. Sebastiána, na jehož věži je socha andělíčka, patrona celého města. Uvidíme barokní palác Najera, kde dnes sídlí místní muzeum a nenecháme si ujít ani kostel Panny Marie Karmelské, který je považován za jeden z nejkrásnějších ve městě. Naší pozornosti neunikne ani místní býčí arena

Po obědě ve městě přejedeme do přírodní rezervace El Torcal, která se rozkládá na ploše 17 km² a je známá především svými vápencovými skalními útvary, které vznikly před 150 miliony let. Toto „skalní městečko“ bývá považováno za jednu z nejkrásnějších vápencových krajin v celé Evropě s unikátní faunou a flórou. Mnoho z těchto vápencových útvarů má i svá jména, takže můžeme při naší procházce zapojit i fantazii. Rezervací vede několik turistických stezek o různé náročnosti, každý si tedy přijde na své. 

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

4. den, Pátek 22. května: Fakultativní výlet do Caminito del Rey. Nezapomenutelný trekking přes místní kaňony s nádhernými vyhlídkami na okolní krajinu.

Zájemci o tento unikání trek po snídani pojedou objednaným autobusem severozápadně od Málagy k městečku Ardales, kde začíná nejslavnější ferratová stezka v Andalusii v pohoří Sierra de Chimenea, vedoucí do městečka El Chorro. Název Caminito del Rey, neboli královská stezka odkazuje na krále Alfonse XIII, který sem zavítal při příležitosti otevření soustavy přehradních nádrží, které celou scenerii dokreslují.

Stezka má délku 10 kilometrů, začíná v městečku Ardales a končí v El Chorro. Nejvyšší bod je v nadmořské výšce 417 metrů a celkové převýšení čítá 184 metrů. Stezka z větší části vede po zpěvněných můstcích a žebřících mezi skalisky okolních hor. Vrcholky pohoří Chimenea budou čnít nad námi, zatímco pod námi se bude vinout řeka Gualdalhorce kaňonem mezi skalami. Všude okolo nás se bude rozkládat krásná příroda a úchvatné výhledy na hory i kaňon El Chorro. Na konci stezky na nás bude čekat náš autobus, který nás zaveze zpět na hotel do Málagy.

Stezka byla v roce 2015 celkově rekonstruována a je vybavena veškerými potřebnými bezpečnostními prvky, jako jsou záchranné sítě, zábradlí, žebříky. Zapůjčení helmy je v ceně vstupného na stezku.

5. den, Sobota 23. května: V závislosti na letovém řádu přesun na letiště. Odlet zpět do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Málaga – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • doporučené kapesné cca 150 EUR/osoba/pobyt
 • jízdné MHD
 • vstup do památek
 • fakultativní výlet Caminito del Rey
 • odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3000 Kč | 113.75464684015 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Hotel - Hotel Hilton Garden Inn Malaga ****

Ubytování je zajištěno v 4* hotelu Hilton Garden Inn Malaga. Hotel nabízí moderně zařízené pokoje vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou, trezorem, ledničkou a psacím stolem. Samozřejmostí každého pokoje je vlastní koupelna s vysoušečem vlasů a s toaletními potřebami zdarma. Hosté mohou využít služeb hotelového venkovního bazénu.

 • Místo: Málaga, Španělsko
 • Adresa: Avenida de Velazquez, 126, Carretera de Cadiz, 29004 Málaga, Španělsko
 • Snídaně: Snídaně se podávají v hotelové restauraci formou bufetu.
 • Umístění: Ve vzdálenosti 500 metrů od hotelu se nachází stanice metra, kterým se do centra města Málagy dostanete za 5 minut.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: V celém areálu hotelu je Wi-fi připojení zdarma.
 • Restaurace: Hotelová restaurace The Garden Grill nabízí pokrmy mezinárodní kuchyně.

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Fakultativní výlet do Caminito del Rey: dospělý 900 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat