Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14605-26903 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Bangkoku + AYUTTHAYA + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ PHUKET (letecky z Prahy)

Termín21. listopad - 2. prosinec 2019 (12 dní) PrůvodceMagdaléna Jurczygová
Místo odjezduPraha Ubytováníhotel Trang Hotel Bangkok
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena47 990 Kč (49 990) [Cena EUR: 1 942,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Když se řekne Thajsko: okouzlující chrámy, skvostné pláže, tyrkysové moře… Představy nestačí – to se musí zažít! Vyrazte se zkušeným průvodcem do země, která vás pohltí svou rozmanitostí. Poznáte lesk a bídu Bangkoku, chrámy v Ayutthaye i přírodu v Kanchanaburi. Ochutnáte vynikající kuchyni a zrelaxujete na ostrově Phuket. Thajská exotika naživo – objevte „zemi úsměvů“ jako cestovatel! 

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Čtvrtek 21. listopadu: Odlet z ČR v odpoledních hodinách.

2. den, Pátek 22. listopadu: Přílet do Bangkoku, transfer z letiště na hotel, ubytování. V závislosti na čase příletu pro zájemce možná fakultativní plavba lodí s večeří po hlavní thajské řece Chao Phraya.

Kolem oběda dorazíme do Bangkoku, objednaným transferem se přesuneme na hotel a v případě zájmu večer vyrazíme na fakultativní plavbu lodí na řece Chao Phraya. 

Ve večerních hodinách návrat na hotel v Bangkoku.

3. den, Sobota 23. listopadu: Dnes nás čeká prohlídka nejznámějších bangkokských chrámů, možnost vyzkoušení tradiční thajské masáže a nákupy na proslulých nočních pouličních trzích.

Po snídani se vydáme objednaným minibusem objevovat nejznámější památky thajské metropole. Nejprve si společně prohlédneme Velký palác, který sloužil jako oficiální rezidence thajských panovníků až do roku 1946. Poté se společně vydáme k chrámu Wat Pho, nejstaršímu a největšímu chrámu v celém Bangkoku. Prohlédneme si zde skvostnou zlatou sochu ležícího Buddhy, dlouhou 46 metrů. 

V pozdních odpoledních hodinách se pak společně dopravíme na druhou stranu řeky, kde nás bude čekat návštěva posledního chrámu dnešního dne, tzv. Wat Arun, který nese prvky buddhismu i hinduismu a proslul především nádhernou sochařskou a keramickou výzdobou.

Po návštěvě chrámu odjedeme na hotel, kde si budeme moci pár hodin odpočinout, abychom se později večer vydali na návštěvu nočních trhů Khao San, kde si užijeme labyrint stánků, v nichž pouliční prodavači nabízejí obrovské množství různých suvenýrů a tradičního thajského zboží. Můžeme si zde vychutnat i tradiční masáž.

V nočních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 

4. den, Neděle 24. listopadu: Na celodenním výletu si prohlédneme Benátky východu, překrásné město Ayutthaya, které na nás dýchne svou klidnou, až rodinnou atmosférou.

Nejdříve si prohlédneme palác Wat Phra Sri Sanphet, který byl v období, kdy byla Ayutthaya centrem Siamského království, sídlem krále. Hlavní pozornost zde zasluhují tři vysoká čedí, která ukrývají ostatky králů. V chrámu Wihan Phra Mongkhon Bopit budeme obdivovat 12 metrů vysokou sochu sedícího Budhy, která byla poprvé zničena požárem a podruhé při vpádu Barmánců. Socha byla znovu obnovena a možná i proto sem míří zástupy věřících, aby se jí poklonili.

Odpoledne se vydáme k nejfotografovanější památce města, hlavě Buddhy v kořenech stromů, která se nachází v blízkosti chrámu Wat Mahathat. Navštívíme také klášter Wat Ratchaburana, který stojí na místě bratrovražedného souboje. Po smrti krále se zde dva následníci trůnu utkali v boji na slonech. Oba zahynuli a třetí bratr nechal na místě souboje postavit svatyni.

Návrat na hotel ve večerních hodinách. 

5. den, Pondělí 25. listopadu: Dnes zažijeme autentický železniční i plovoucí trh. Navštívíme další úchvatné bangkokské chrámy a paláce a známou Čínskou čtvrť.

V brzkých ranních hodinách vyrazíme objednaným minibusem, který budeme mít po celý den k dispozici, vstříc dalšímu poznávání Bangkoku. Naší první zastávkou bude železniční trh Mae Klong. Staneme se svědky neuvěřitelné podívané, kdy bude napříč trhem projíždět vlak. Poté nás čeká cesta na nedaleký plovoucí trh Damnoen Saduak, kde se nalodíme na malé loďky a celým trhem budeme proplouvat.

Až si dosytosti užijeme ruchu tržišť, vrátíme se do Bangkoku a navštívíme působivý buddhistický Chrám zlatého Buddhy (Wat Traimit). Tento svatostánek skrývá ve svém nitru skutečný poklad – největší sochu Buddhy z ryzího zlata na světě, jednu z thajských národních památek.

Cestou z chrámu navštívíme Čínskou čtvrť. V této oblasti dříve žila výhradně čínská komunita a mluvilo se zde pouze čínsky. Ani my si nenecháme ujít její osobitou atmosféru. 

Navečer se minibusem přesuneme k večerním trhům na nábřeží a k lunaparku Asiatique Riverfront. Zde si budeme moci dosyta užít večerního volna, odpočinku, nákupů, ochutnávek tradičního jídla a nejrůznějších atrakcí.

V odpoledních hodinách společný návrat minibusem na ubytování.

6. den, Úterý 26. listopadu: Celodenní výlet do města Kanchanaburi spojeného s historií 2. světové války. Uvidíme slavný most přes řeku Kwai, vojenský hřbitov i válečné muzeum. 

V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem do provinčního města Kanchanaburi, v němž za druhé světové války Japonci za nelidských podmínek nutili válečné zajatce ke stavbě železničního mostu přes řeku Kwai a náročnému budování železnice do Myanmaru. Nejprve se společně podíváme na Vojenský hřbitov Spojenců s jednoduchými náhrobky bezmála 7 000 převážně britských a australských zajatců.

Poté nás bude čekat návštěva místního Muzea druhé světové války, z něhož se nám mimo jiné naskytne nejlepší výhled na most přes řeku Kwai, kterému se často přezdívá „Most smrti“. Po prohlídce muzea s řadou zajímavých exponátů se společně vypravíme ke zbytkům oblouků tohoto ocelového mostu, jehož střední část byla zničena spojeneckým bombardováním na sklonku války.

Po prohlídce muzea se projedeme vlakem po části původní železnice.

Návrat na hotel ve večerních hodinách.

7. den, Středa 27. listopadu: Ráno transfer na letiště a přelet na ostrov Phuket. Odpoledne volný čas na individuální zájmy a koupání v hlavním turistickém centru Phuketu, rušném pobřežním městečku Patong s nejoblíbenější thajskou pláží Patong Beach.

Ráno nás bude čekat přesun na bangkokské letiště Don Muaeng a odtud odlet na největší thajský ostrov Phuket. Po příletu transfer z letiště na hotel a odpoledne společný přesun do Patongu, hlavního turistického centra celého ostrova, které se rozkládá na jeho západním pobřeží.

V druhé polovině dne si budeme moci užít všech lákadel, která Patong nabízí – mimo jiné spousty restaurací, barů, nákupních možností, masážních salónů a také úchvatnou pláž s bílým pískem Patong Beach, která se podél Andamanského moře (součást Indického oceánu) táhne v délce 3,5 kilometrů.

V pozdních večerních hodinách mohou zájemci společně s průvodcem vyrazit vstříc zážitku z proslulého phuketského nočního života. Společně se vydáme na hlavní třídu Bangla Road, kterou lemuje velké množství barů, klubů, diskoték, karaoke podniků, peep show, strip show a dalších zástupců celosvětově známé thajské sexuální turistiky. Právě na této pěší zóně budeme mít neopakovatelnou možnost nejlépe poznat a na vlastní kůži zažít „hříšnou tvář“ Thajska.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. 

8. den, Čtvrtek 28. listopadu: Dnes nás čeká odpočinek a koupání na ostrově Phuket a pro zájemce možnost odpolední prohlídky hlavního města celého ostrova, Phuket Town. 

Dopoledne nás čeká odpočinek na pláži, koupání a volný čas na individuální zájmy.

Odpoledne pro zájemce možnost krátkého výletu společně s průvodcem do hlavního města celého ostrova Phuket Town. Zde si dopřejeme příjemnou procházku osobitým Starým městem, které bylo postaveno ve vrcholném období rozkvětu těžby cínu v 19. století. Po cestě úzkými uličkami uvidíme impozantní čínské koloniální domy, nejrůznější svatyně, šintoistické i buddhistické chrámy a k dodání energie nám poslouží velké množství lákavých kavárniček a stánků s občerstvením.

Ve večerních hodinách návrat na ubytování s průvodcem nebo individuálně.

9. den, Pátek 29. listopadu: Dnes se společně vydáme na objevnou cestu po nejkrásnějších plážích jižní části ostrova Phuket, na nichž si dosyta užijeme koupání, krásných výhledů a místního jídla. Na závěr dne si vychutnáme nezapomenutelný zážitek ze západu slunce na nejjižnějším cípu ostrova.

Po snídani nastoupíme do minibusu a dnešní den zasvětíme prohlídce a odpočinku na jedněch z nejkrásnějších phuketských plážích. Naší první zastávkou bude největší sochy Buddhy na Phuketu vysoká 45 metrů. Socha z bílého mramoru představuje Buddhu sedícího v pozici lotosového květu a je umístěna na vrcholu kopce Nakkered Hills. Od sochy si užijeme panoramatický výhled na ostrov, mimo jiné na Phuket Town, pláže Kata a Karon Beach nebo zátoku Chalong Bay.

Po prohlídce se přesuneme na Karon Beach nebo Kata Beach, kde bude dostatek času na koupání a odpočinek

Odpoledne se vydáme do Cashew faktory, kde se seznámíme s pěstováním a zpracováním oblíbených kešu oříšků. Čeká nás také koupání na Yanui Beach a prohlídka Muzea mušlí.

Navečer se přesuneme na nejjižnější výběžek ostrova, k mysu Phromthep, odkud se nám naskytne snad ta nejkrásnější panoramatická podívaná celého dnešního dne. Zde si počkáme na západ slunce, který se bezesporu zařadí mezi naše nejsilnější zážitky z celého Thajska.

Ve večerních hodinách společný návrat na hotel. 

10. den, Sobota 30. listopadu: Dnes zájemce čeká celodenní fakultativní výlet lodí na souostroví Phi Phi, kterému se přezdívá „Perla Andamanského moře“ a které se na celém světě proslavilo díky filmu Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Po snídani se zájemci vydají spolu s průvodcem autobusem a pak lodí na souostroví šesti ostrůvků nazývané Phi Phi. Tyto ostrůvky byly původně obývány muslimskými rybáři, později zde začaly vyrůstat kokosové plantáže. V roce 2000 souostroví zaznamenalo obrovský příval turistů díky úspěchu filmu Pláž, o čtyři roky později byly ostrovy značně poničeny vlnou tsunami.

Dnes se opět skví ve své panenské nádheře a lákají mnoho návštěvníků na tyrkysové moře, pláže se zářivě bílým pískem, scenérii vápencových skalisek a také na bohatý podmořský život a barevné korálové útesy. Na své si zde tedy přijdou mimo jiné příznivci potápění a šnorchlování. Nádhernou přírodu si užijeme především během individuálního volna na ostrově Phi Phi Don, kde si dáme oběd.

V pozdních odpoledních hodinách odjezd autobusem zpět na ubytování na ostrově Phuket. 

11. den, Neděle 1. prosince: Dopoledne si zájemci užijí skvělý zážitek ve sloním parku. Bude také čas na koupání a relax na pláži, večer přesun na letiště a odlet zpět do ČR.

Dopoledne mohou zájemci strávit s průvodcem ve sloním parku. Sloni jsou v Thajsku těmi nejdůležitějšími tvory z říše zvířat, kteří mají v místní kultuře a náboženství již po dlouhá staletí velký význam. Park, který navštívíme, se nachází uprostřed džungle a jeho posláním je ochrana a zlepšení životních podmínek slonů v Thajsku. Společně si užijeme dopoledne se slony. Vykoupeme se s nimi, budeme je krmit a pozorovat.

Odpoledne nás čeká volno, které můžeme využít k relaxaci na překrásných plážích či k nákupům suvenýrů. Ve večerních hodinách (v závislosti na letovém řádu) nás čeká přesun na letiště v Phuketu a odlet zpět do ČR. Hotelový pokoj nám bude k dispozici až do odjezdu.

12. den, Pondělí 2. prosince: V dopoledních hodinách návrat zpět do ČR.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Bangkok – Phuket – Praha včetně letištních tax (1 přestup)
 • letenka Bangkok – Phuket včetně letištních tax
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfery letiště – hotel – letiště
 • transfery minibusem dle programu
 • 5x ubytování v Bangkoku
 • 4x ubytování na ostrově Phuket + pozdní check out poslední den
 • 9 x snídaně formou bufetu
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • celodenní výlet do Kanchanaburi
 • celodenní výlet do městečky Ayutthaya
 • celodenní výlet na nejkrásnější pláže ostrova Phuket
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • luxusní večerní plavba na lodi Chao Phraya s večeří (cca 1 400 THB)
 • vstupné do navštívených památek (cca 2 200 THB)
 • Sloní park – dopoledne strávené se slony (cca 2 500 THB)
 • přesuny MHD včetně Bangkoku (350 THB)
 • fakultativní výlet na Phi Phi
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10000 Kč | 404.7619047619 EUR

Hotel - Trang Hotel Bangkok

Trang Hotel Bangkok je moderní hotel. Trang Hotel Bangkok se nachází v ulici Khaosan, 3 km od vlakového nádraží Hualumphong. Za 10 minut odtud dojedete ke královskému paláci Phra Borom Maha Ratcha Wang. Na místě je k dispozici restaurace, krytý bazén a pokoje s vlastní koupelnou. Ve společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi. Útulné pokoje s moderním interiérem poskytují spoustu denního světla. Ve všech je k dispozici TV a minibar. Některé koupelny jsou vybavené vanou. V hotelové restauraci se připravují snídaně. Stravovat se lze také v hotelové kavárně, ve které se kromě jiného podávají jídla thajské a mezinárodní kuchyně.

 • Místo: Bangkok
 • Adresa: 99/1 Wisutkasat Road, Phra Nakorn, 10200 Bangkok, Thajsko
 • Snídaně: Kontinentální snídaně
 • Umístění: Trang Hotel Bangkok se nachází v ulici Khaosan, 3 km od vlakového nádraží Hualumphong. Za 10 minut odtud dojedete ke královskému paláci Phra Borom Maha Ratcha Wang. Hotel stojí 200 metrů od mostu pojmenovaném po králi Ramovi VIII. Trang Hotel Bangkok je vzdálen 3,5 km od nákupních center Siam Paragon a MBK. Na mezinárodní letiště Suvarnabhumi je to 35 km.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Ve společných prostorách je zdarma dostupné Wi-Fi.
 • Restaurace: V hotelové restauraci se podávají snídaně.

Strava:

 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • Bangkok: částka cca 600 THB/den
 • ostrov Phuket: částka cca 800 THB/den

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Fakultativní výlet na ostrovy Phi Phi: dospělý 2 290 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • EASY (48 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (105 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (80 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu