Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu13947-26942 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Karneval v Benátkách (autobusem z Ostravy)

Termín14. únor - 16. únor 2020 (3 dny) PrůvodcePavel Volf
Místo odjezduBrno, Olomouc, Ostrava Ubytováníbez ubytování
Stravabez stravy Dopravaautobusem Radynacestu
Konečná cena2 490 Kč [Cena EUR: 94,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Poznávací zájezd s průvodcem ve víru karnevalového dění. Uvidíte to nejkrásnější z Benátek a zažijete světově proslulý karneval na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Zhlédnete baziliku sv. Marka, slavný most Nářků i Canal Grande. A pak už si vychutnáte bujaré veselí, hudbu a originální masky. Poznejte s námi Benátky v netradiční karnevalové atmosféře!

Program

1. den, Pátek 14. února: Odjezd z Ostravy autobusem Radynacestu přes Olomouc, Brno, přejezd přes Rakousko.

2. den, Sobota 15. února: Příjezd do Punta Sabbioni na Benátské laguně v ranních hodinách (přibližně v 7.00 h). Odtud pokračujeme lodí (jízdné není v ceně zájezdu, jízdné vybere původce v autobusu) do Benátek přímo na náměstí Sv. Marka.

Seznámíme se s nejvýznamnějšími stavbami tohoto náměstí a okolí - bazilika Sv. Marka, Dóžecí palác, původní sídlo benátské administrativy Procuratíe Vécchie a Procuratíe Nuove, muzeum benátských kulturních dějin Museo Civico Correr, Kampanila a další. Nebude chybět ani pohled na slavný most Nářků, Ponte dei Sospiri.

Následuje procházka uličkami historického centra Benátek, při níž poznáme nejdůležitější atraktivity města - rušný most Ponte di Rialto s přilehlým tržištěm, hlavní dopravní tepnu Benátek Canal Grande a jeho paláce,... V neposlední řadě navštívíme most Ponte dell´Accademia s nádherným výhledem na Canal Grande.

V odpoledních hodinách možnost individuální návštěvy interiéru některé z mnoha výstavných budov města, jako je například Dóžecí palác s nádhernými kazetovými stropy, monumentální chrám Sv. Marka, galerie Academia, kde je řada děl slavných mistrů, nebo lze navštívit některý z kostelů s díly světoznámých umělců. Zejména si však vychnutnáme jedinečnou atmosféru benátského karnevalu, která nás bude obklopovat.

V podvečerních hodinách (přibližně v 20.00 h) návrat lodí z přístaviště u náměstí sv. Marka zpět do Punta Sabbioni. Poté noční přejezd přes území Itálie a Rakouska jen s bezpečnostními přestávkami zpět do ČR.

3. den, Neděle 16. února: Návrat do ČR v ranních hodinách, v průběhu dne dojezd na jednotlivá výstupní místa.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

  • cestovní pojištění léčebných výloh
  • vstupné na místě
  • doprava na místě

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu