Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14406-27039 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Paříže + CHANTILLY (letecky z Prahy)

Termín21. květen - 24. květen 2020 (4 dny) PrůvodceJitka Loučková
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel v Paříži Atypik Hotel
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena14 990 Kč (17 490) [Cena EUR: 571,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Romantika Paříže a osobité kouzlo zámku Chantilly v jednom a z první ruky. Zažijete fantastický prodloužený víkend s průvodcem, který vás provede nejkrásnějšími místy Paříže jako nikdo jiný. Nevynecháte Eiffelovu věž, chrám Notre-Dame, vychutnáte si plavbu po Seině i atmosféru kavárniček. A navíc zhlédnete nádherný zámek Chateau Chantilly. Poznávejte Paříž a Chantilly jako cestovatel – bez starostí!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Čtvrtek 21. května: Přílet do Paříže, dle letového řádu možná procházka malebnou uměleckou čtvrtí Montmartre.

Odlet z Prahy, po příletu do Paříže transfer autobusem do hotelu, ubytování. V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

K večeru si užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacré-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. den, Pátek 22. května: Dopoledne objevování čtvrti Cité a návštěva katedrály Notre Dame, odpoledne výlet do městečka Chantilly, prohlídka zámku, zahrad i stájí.

V samém historickém jádru Paříže si prohlédneme fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Victora Huga „Zvoník u Matky Boží“, uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie i klenot gotické architektury kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce

Poté se společně příměstským vlakem přesuneme do městečka Chantilly, které se nachází asi 40 kilometrů severně od Paříže. Společně se projdeme městečkem, navštívíme největší stáje v Evropě a nahlédneme do tzv. živého muzea koní a jezdectví (Musée Vivant du Cheval). Ve stajích budeme obdivovat koně z celého světa nebo se můžeme podívat, jak probíhá drezúra.

Procházkou kolem zahrad, které projektoval slavný architekt André Le Notre, dojdeme až k samotnému zámku. Chateau de Chantilly vás uchvátí nejen exteriéry, ale především svou uměleckou sbírkou obrazů, najdeme zde díla například Raffaela Santi, Sandra Botticelliho nebo Eugena Delacroix.

Ve večerních hodinách se společně vrátíme vlakem do Paříže.

3. den, Sobota 23. května: Tento den bude ve znamení největších ikon města, čeká nás návštěva Eiffelovy věže, bulváru Champs Elysées, Latinské čtvrti a večerní plavba po Seině.

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. 

Po nejkrásnějším pařížském mostě Alexandra III. dojdeme až k bulváru Champs-Élysées a kolem nejslavnějšího muzea Louvre dojdeme až k bulváru Saint Michel, kde si vychutnáme typickou francouzskou gastronomii.

Po obědové pauze se přesuneme do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda. Přes rozkvetlé Lucemburské zahrady se sídlem francouzského senátu se dostaneme do Latinské čtvrti, která nás okouzlí svou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme zde slavnou univerzitu SorbonnuClunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Významnou dominantou této čtvrti je národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas nebo Victor Hugo). 

Večer si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 

4. den, Neděle 24. května: V závislosti na letovém řádu možná procházka k Vítěznému oblouku, odlet zpět do Prahy.

Po snídani se společně vydáme na nejslavnější pařížský bulvár Champs-Elysées. Na jednom konci se nachází náměstí Svornosti se slavným Luxorským obeliskem a Elysejským palácem (sídlem prezidenta republiky), na druhém konci bulváru stojí jedna z dominant Paříže – Vítězný oblouk. Zájemci si mohou z vrcholku Vítězného oblouku naposledy užít fascinující výhled na Paříž.

V závislosti na čase letu bude následovat přesun objednaným transferem na letiště a odlet zpět do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Paříž – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • 3x ubytování ve Paříži
 • 3x snídaně
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
 • doprava v rámci programu zájezdu (MHD Paříž cca 20 EUR, doprava do Chantilly cca 20 EUR)
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památek
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2700 Kč | 102.76119402985 EUR

Ubytování:

 • hotel v Paříži, poblíž centra města
 • ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Hotel - Atypik Hotel

Hotel nabízí ubytování v pohodlných a nově zrekonstruovaných pokojích, které jsou vybaveny mimo jiné telefonem s přímou volbou, satelitní TV s programy Canal + a rádiem. Hotel má zahradu, kde se příjemně odpočívá, a bar, kam si před večeří můžete zajít na skleničku. Za poplatek je také možné využít wellness služeb hotelu.

 • Místo: Paříž
 • Adresa: 20 Rue Villeneuve, 92110 Clichy, Francie
 • Umístění: Hotel se nachází v centru poklidné čtvrti Clichy, cca 50 metrů od stanice metra. Cesta metrem do centra trvá necelých 15 minut.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Pouze na vyžádání
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Bezdrátové internetové připojení je dostupné v celém hotelu zdarma.
 • Restaurace: Hotel disponuje barem, ve kterém lze zakoupit všelijaké občerstvení.

Strava:

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
 • poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat