Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14611-27055 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Adventní Neapol + POMPEJE (letecky z Prahy)

Termín30. listopad - 4. prosinec 2019 (5 dní) PrůvodcePavel Volf
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel B&B Hotel Napoli
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena15 990 Kč [Cena EUR: 606,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Nejlepší pizza, proslulé betlémy, smyslná jižanská atmosféra… Ano! To je předvánoční Neapol. Objevíte výjimečná architektonická díla, zaposloucháte se do vánočních melodií na Piazza del Plebiscito a projdete se utajenými zákoutími. Budete obdivovat originální práci místních řemeslníků a vychutnáte si výhledy ze slavných Pompejí. Dopřejte si advent v Itálii – zažijte kouzlo vánoční Neapole!

Čas odletu při odjezdu: 10:10, Čas příletu při odjezdu: 12:05

Čas odletu při návratu: 17:20, Čas příletu při návratu: 19:20

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Sobota 30. listopadu: Po příletu do Neapole se ubytujeme a dle času nás čeká i první seznámení s městem.

Po prohlídce města návrat na hotel, případná společná večeře a ochutnání nepoalských specialit.

2. den, Neděle 1. prosince: Dopolední výlet do přilehlých Pompejí, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Odpolední program ve staré části Neapole a vyhlídka z pahorku Vomeru na Neapolský záliv. 

Ráno pojedeme autobusem do Pompejí. Pompeje byly zasypány při výbuchu Vesuvu v roce 79 a díky tomu zůstalo město zakonzervováno do dnešních dnů. Rozsáhlý archeologický park nabízí k vidění například tehdejší místní lázně, divadla, ale i celou řadu zachovalých nástěných maleb tzv. fresek. Zde budeme mít dostatek času na prohlídku a případně společný oběd.

V odpoledních hodinách se vrátíme zpět do Neapole. Vydáme se na vyhlídku k hradu San Elmo, odkud je nádherný výhlet na Neapolský záliv. Zastavíme se v tržní čtvrti Pignasecca a projdeme si starou Neapol – Gesú Nuovo, bazilika Santa Chiara nebo San Domenico.

3. den, Pondělí 2. prosince: Dnes nás čeká středověký kostel San Lorenzo Nuovo a Duomo San Gennaro. Následovat bude návštěva ulice Via San Gregorio Armeno plná řemeslných dílen s tradičními neapolskými betlémy, které jsou zde již po generace.

Po snídani se vypravíme k San Lorenzo Nuovo, který patří k nejvýznamnějším středověkým kostelům v Neapoli. Vydáme se k dómu San Gennaro, velké třílodní bazilice se spoustou hýřivé výzdoby s několika kaplemi, které každého oslní. Za prohlídku zde stojí především Cappella di San Gennaro, klenot neapolského barokního umění. Údajně se zde také zpravidla třikrát do roka znovu zkapalňuje krev neapolského patrona.

Zbývající čast dne si projdeme například nejznámější vánoční ulicí Via San Gregorio Armeno, proslulou neapolskými betlémy. Můžete zde nejen obdivovat, ale si i zakoupit předměty nebo díla místních řemeslníků. Najdete zde nejen betlémy, ale i figurky slavných italských či zahraničních umělců, sportovců nebo politiků. 

Večer návrat na hotel. 

4. den, Úterý 3. prosince: V dopoledních hodinách navštívíme rozsáhle neapolské podzemní prostory. Vydáme se do historického centra. Budeme obdivovat památky různých stylů a období, a to vše v magické atmosféře a záři vánočních světel. 

Neapol je známá podzemními chodbami a jeskyněmi, které zde budovali již staří Římané. V moderní době používali chodby především civilisté v období válek nebo neapolská mafie k uschování nelegálního zboží. Tunnel Borbonico je z velké části zpřístupněn návštěvníkům a rozhodně stojí za vidění.

Nahlédneme do Galeria Umberta I. s nejvetší skleněnou pasáží v Evropě. Nevynecháme ani divadlo Teatro San Carlo, nejstarší nepřetžitě provozovanou operu na světě. Zastavíme se na hlavním náměstí Piazza del Plebiscito, kde se o Vánocích odehrává spoustu koncertů.

Večer můžeme společně navšitivit tradiční neapolskou restauraci a projdeme se Španělskou čtvrtí s autentickou atmosférou. 

5. den, Středa 4. prosince: Cesta na letiště a návrat zpět do ČR.

Dle letového řádu odjezd transferem na letiště, přílet do Prahy. V případě odpoleního odletu procházka městem s průvodcem. 

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letecká přeprava Praha – Neapol – Praha
 • malé kabinové zavazadlo
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • jízdné po Neapoli
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • vstupné do památkových objektů
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2600 Kč | 98.587360594796 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, bez omezení hmotnosti

Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg

 • V případě zájmu o zakoupení většího odbavovaného zavazadla (23 kg, 26 kg) kontaktujte CK.

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)

Ubytování:

 • hotel v blízkosti centra Neapole
 • hotel je dostupný autobusem, MHD do centra města

Hotel - B&B Hotel Napoli

B&B Hotel Napoli se nachází nedaleko vlakového nádraží. Ubytování je v moderním stylu, pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou a vysokorychlostním internetem.

 • Místo: Neapol
 • Adresa: Piazza Garibaldi 32 Naples
 • Snídaně: Snídaně jsou kontinentální.
 • Umístění: B&B Hotel Napoli se nachází nedaleko vlakového nádraží.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Wi-fi připojení je k dispozici v celém hotelu zdarma.

Strava:

 • snídaně na hotelu formou sladkého bufetu

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Další termíny tohoto zájezdu