Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14564-27252 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejkrásnější z anglického venkova + PŘÍRODNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ (letecky z Prahy)

Termín9. duben - 13. duben 2020 (5 dní) PrůvodceHana Suchánková
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotely Holiday Inn Express...
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena25 690 Kč [Cena EUR: 974,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Krajina jako z pohádky, středověké hrady, zelené pastviny, malebné vesničky… S průvodcem na slovo vzatým objevíte Anglii, jak jste ji doposud nepoznali. V Oxfordu navštívíte slavnou Christ Church nebo nejmenší anglickou katedrálu. Vyrazíte do Stratfordu i na hrad Warwick. Dáte si pintu anglického piva a užijete si termální lázně. Dopřejte si zážitky pro cestovatele a ochutnejte anglický venkov!

Čas odletu při odjezdu: , Čas příletu při odjezdu:

Čas odletu při návratu: , Čas příletu při návratu:

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program

1. den, Čtvrtek 9. dubna: Ve večerních hodinách odlet z Prahy do Birminghamu, po příletu se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu v Coventry, kde se ubytujeme.

 

2. den, Pátek 10. dubna: Výlet do rodného městečka slavného anglického dramatika Williama Shakespeara, do Stratford upon Avon. Odpoledne nás pak čeká návštěva středověkého hradu Warwick.

Ráno po snídani se vydáme do Stratford upon Avon, které je především známé jako rodné město Williama Shakespeara. V městečku uvidíme kostel Holy Trinity Church, kde byl Shakespeare pohřben a navštívíme Shakespearův rodný dům (vstup v ceně zájezdu) s krásnou zahradou.

Uvnitř se skrývá výstava s autentickými pokoji a předměty z doby nejznámějšího anglického dramatika. Tento dům je ale bohužel jen věrnou kopií původního, který shořel během požáru v 17. století. V případě zájmu a času se můžeme podívat do Royal Shakespeare Theatre a nahlédnout do zákulisí divadla,kochat se pochledem na Stratford z věže divadla anebo si jen dát kávu.

Po několikahodinové návštěvě se přesuneme místní dopravou na středověký hrad Warwick Castle (vstup v ceně zájezdu), který byl postaven na rozkaz Viléma Dobyvatele. Ve středověku sloužil jako vězení pro válečné zajatce a poté byl přestavěn na venkovské sídlo.

My si prohlédneme nejen nádhernou zahradu, ale také interiéry jednoho z nejhezčích starobylých anglických hradů. V areálu hradu nalezneme také mlýn, věrnou repliku trebuchetu, obchod se suvenýry a restauraci.

Ve večerních hodinách se vrátíme do hotelu v Coventry.

3. den, Sobota 11. dubna: Dnes navštívíme Blenheim Palace a prohlédneme si také univerzitní město Oxford, kde kromě slavné univerzity uvidíme i další zajímavé historické budovy.

Po snídani se vypravíme objednaným autobusem do nedalekého paláce s nádhernými zahradami, Blenheim Palace (vstup v ceně zájezdu), který je původní domovem Winstona Churchilla. Blenheim Palace nenabízí jen krásné zahrady, ale také menší výstavu věnovanou Winstonovi Churchillovi.

Poté se přesuneme do univerzitního města Oxford

Město je doslova protkané zajímavými historickými budovami. Proslulé jsou zejména koleje patřící k jedné z nejznámějších univerzit světa. Dodnes není zcela jasné, která kolej je nejstarší, my ale navštívíme alespoň jednu z nich, a to je Christ Church. U vchodu spatříme, Tom Tower, zvonici, jejíž zvon můžeme slyšet každý večer. Našim očím neunikne nádvoří, které je největší ve městě a také jedna z nejmenších katedrál v Anglii, Christ Church Cathedral.

Chvíli klidu si můžeme užít v parku Christ Church Meadow, ze kterého je krásně vidět jedna z nejstarších univerzit, Merton College. Procházkou budeme pokračovat dále a cestou mineme i Town Hall, radnici města.

Následně zamíříme k malému náměstí Radcliffe Square, kde se zastavíme u kulaté budovy Radcliffe Camera, sloužící dříve jako čítárna. Nesmíme opomenout ani Bodleian Library, první veřejnou univerzitní knihovnu a jednu z nejstarších knihoven v Oxfordu. Za zmínku stojí i Oxford Castle (zájemci o prohlídku hradu a historického vězení budou mít možnost si koupit vstupné na místě).

Ve večerních hodinách se společně nebo individuálně vydáme na hotel.

4. den, Neděle 12. dubna: Dnes si vychutnáme krásy anglického venkova a zájemci budou mít možnost ochutnat pravé anglické pivo v místním pivovaru. Poté se přesuneme do Bath.

Odpoledne pojedeme do jedné z nejoblíbenějších oblastí v Anglii, Cotswolds, která se vyznačuje vesničkami s medově zabarvenými domky a rozsáhlými loukami a pastvinami. Mineme mnoho malebných vesniček s původní architekturou a budeme se kochat pohledem na romantickou anglickou krajinu.

Zastavíme se v městečku, kterému se přezdívá „Benátky Cotswoldu“, Bourton on the Water. Zde si uděláme krátkou přestávku na jídlo. V případě zájmu a času budeme mít možnost se projít v přírodní rezervaci Greystones Farm Nature Reserve (vstup zdarma) anebo můžeme navštívit nedaleký pivovar, kde je možné nahlédnout pod pokličku výroby piva a osvěžit se pravým anglickým pivem (prohlídka pivovaru je možná jen pro předem objednané zájemce – informace o dostupnosti získáte v CK).

Odpoledne se přesuneme do gregoriánského města Bath

K večeru budeme mít příležitost si vyzkoušet anglické termální lázně. Na dvě hodiny okusíme sílu horkých léčivých minerálních pramenů anebo můžeme jen tak relaxovat v páře (pro předem objedné zájemce).

5. den, Pondělí 13. dubna: Prohlídka lázeňského městečka Bath a unikátních římských lázní. V podvečerních hodinách přesun na letiště do Bristolu a odlet do ČR.

Po snídani si prohlédneme gregoriánské město Bath. Bath je jediné místo ve Velké Británii, kde se můžeme vykoupat v přírodních termálních lázních a navštívit 2000 let staré římské lázně.

Prohlídku města začneme právě v římských lázních (vstupné pro předem objednané zájemce), v Pump Room můžeme vyzkoušet velmi netradiční chuť horké minerální vody. Dále budeme pokračovat k dominantě města, Bath Abbey, kde si kromě krásné architektury můžeme užít ojedinělý výhled na město.

Dále se půjdeme podívat i ke slavnému Pulteney Bridge, mostu, který byl inspirován mostem Rialto v Benátkách, a byl nejen spojnicí břehů, ale i obchodním centrem.

Zamíříme také k The Circus, skvostným terasovitým budovám připomínající římské Koloseum. Uvidíme i Royal Crescent, kde nás opět zaujme pro Bath typická architektura.

V odpoledních hodinách se přesuneme autobusem na letiště v Bristolu, odlet do Prahy ve večerních hodinách.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Birmingham - Bristol – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže)
 • transfer z/na letiště
 • 4x ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (mimo volný program)
 • vstupné do Blenheim Palace, Warwick Castle a Shakespeare's Birthplace
 • doprava do Blenheim Palace, Oxfordu, Cotswolds a Bath
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • doprava místní hromadnou dopravou
 • doporučené kapesné: 160 GBP

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 40 (d) x 20 (v) x 25 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
  UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 2 500 Kč / 95 € – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg

Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30 dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Ubytování:

 • 3* hotely v Coventry, Oxfordu a Bath
 • na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
 • na pokojích jsou k dispozici ručníky, mýdlo a vysoušeč vlasů (dle typu hotelu)

Hotel - Holiday Inn Express Oxford Kassam Stadium

Hotel nabízí pokoje s TV s programy Freeview, rychlovarnou konvici,klimatizaci, hrníčky na přípravu kávy či čaje, fén a vlastní koupelnu se sprchou, ručníky a toaletními potřebami zdarma.

 • Místo: Oxford
 • Adresa: Grenoble Road. OX4 4XP
 • Snídaně: Snídaně je podávána formou bufetu a zahrnuje i anglickou snídani.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Pouze na vyžádání
 • Vysoušeč vlasů: Ano
 • Internet: Hotel nabízí bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách.

Strava:

 • snídaně v hotelu formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Roman Bath: dospělý 590 Kč, dítě 340 Kč, student 540 Kč, senior 540 Kč, rodina 1 710 Kč
 • Wellness v Bath: dospělý 2 000 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat