Detail zájezdutisk


Číslo zájezdu14639-27414 Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat

Zájezd zrušen: To nejlepší z Říma + VATIKÁN (letecky z Prahy)

Termín11. červen - 15. červen 2020 (5 dní) PrůvodcePetra Římská
Místo odjezduPraha Ubytování3* hotel v Římě Hotel La Pergola
Stravasnídaně Dopravaletecky LET
Konečná cena16 990 Kč [Cena EUR: 644,-] Co zahrnuje cena? Kontakt pro dotazy Silvie Grygarčíková, 596 110 844

Všechny cesty vedou… do Říma. S průvodcem na slovo vzatým se vydáte do Kolosea, vystoupáte na pověstný Kapitol a ponoříte se do krás nestárnoucího Fora Romana. Vhodíte si minci do Fontány di Trevi, projdete se Vatikánem a Sixtinská kaple vám vezme dech. Objevíte oblíbená zákoutí místních, kouzlo malebných uliček i kaváren. Nechte se vtáhnout pohodovou atmosférou Itálie a  prožijte Řím!

Čas odletu při odjezdu: 12:05, Čas příletu při odjezdu: 14:00

Čas odletu při návratu: 14:50, Čas příletu při návratu: 16:45

Tyto časy jsou předběžné a letecká společnost je může změnit. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny nejpozději týden před odletem.

Program1. den, Čtvrtek 11. června: Přílet do Říma a dle časových možností první seznámení a procházka věčným městem.

Odlet z Prahy a přílet do Říma, poté objednaným transferem přesun na hotel a ubytování. Dle letového řádu a času příletu možná procházka Římem s průvodcem.

2. den, Pátek 12. června: Dnešní den se ponese v duchu památek v samotném srdci Říma. Uvidíme dominanty, jakými jsou Kapitol, Forum Romanum či Koloseum.

Dopoledne se vydáme na společnou procházku a prohlédneme si antický stadion Circo Massimo, nejstarší římské fórum Foro Boario, u něhož se nachází slavná ústa pravdy, do kterých když lhář strčil ruku, byla mu ukousnuta.

Poté přejdeme ke starověkému srdci Říma – Kapitol (socha vlčice), odkud je nádherný výhled na Forum Romanum. Dále se projdeme přes Foro di Augusto ulicí Via Imperiali ke Koloseu a Konstantinovu oblouku. Osobní volno (možnost prohlídky Kolosea a Fora Romana, oběd…).

Odpoledne budeme pokračovat v prohlídce města: Bazilika sv. Petra v řetězech, Trajánův park a bazilika sv. Jana v Lateráně, která je nazývána matkou a hlavou všech kostelů města i světa. Poté už si můžete užívat zdejší atmosféru dle libosti v rámci osobního volna.

Návrat do hotelu nebo možnost individuální podvečerní procházky podél Tibery či do čtvrti Zátibeří.

3. den, Sobota 13. června: Dnes nás čeká návštěva Vatikánských muzeí, procházka po náměstí sv. Petra a zhlédnutí Andělského hradu či Fontány čtyř řek. 

Dopoledne si prohlédneme nejmenší stát světa – Vatikán. Vydám se na náměstí sv. Petra, uvidíme impozantní chrám sv. Petra s Michelangelovou kopulí s nádherným výhledem na město a světoznámá Vatikánská muzea, která jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě a nachází se zde i světoznámá Sixtinská kaple. Poté bude následovat volno na oběd a prostor na nákup suvenýrů.

Odpoledne půjdeme k Andělskému hradu a dále k nejrušnějšímu náměstí Piazza Navona, kde se také nachází Berniniho Fontána čtyř řek.

Poté přejdeme k Palazzo Borghese, Mausoleo di Augusto na Piazza del Popolo s egyptským obeliskem a s kostely Santa Maria del Popolo, Santa Maria in Monte Santo a Santa Maria dei Miracoli. V rámci osobního volna bude možnost prohlídky přilehlého parku Villa Borghese.

Návrat na hotel.

4. den, Neděle 14. června: Projdeme se po rušné obchodní třídě s Fontánou di Trevi a Španělskými schody. Navštívíme Pantheon a na závěr si můžeme užít nákupy na Via del Corso nebo si prohlédnout některé z římských muzeí.

Dopoledne vyrazíme na náměstí Piazza di Spagna se Španělskými schody a kostelem Trinità dei Monti. Pak přejdeme k proslavené Fontáně di Trevi, do které nejen turisté, ale i Italové házejí mince, aby si zajistili opětovný návrat do Říma.

Poté navštívíme jeden z nejzachovalejších antických chrámů Pantheonu a vydáme se na nedaleké náměstí Campo dei Fiori, kde se nachází nejstarší římské tržiště. Následně půjdeme směrem k nerušnější třídě Říma – Via del Corso.

Odpoledne si pak můžete užívat dle vašich představ. Bude možnost se občerstvit či nakoupi na Via del Corso nebo v jejích přilehlých křivolakých uličkách. Nachází se zde spousta malých náměstíček, které přímo vybízejí k posezení u dobrého jídla.

Po pauze na oběd bude možnost procházky k oficiální rezidenci italského prezidenta – palác Quirinale, výstavnímu paláci Palazzo delle Esposizioni a k bazilice Santa Maria Maggiore nebo nevštívit jedno z římských muzeí.

Večer návrat na hotel.

5. den, Pondělí 15. června: Odlet zpět do ČR.

Dle letového řádu  případná poslední procházka Římem nebo přímý přesun na letiště a návrat do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha–Řím–Praha včetně letištních tax
 • doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 4x ubytování ve 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • průvodce po celý zájezd (mimo volný program)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • jízdné po Římě
 • cestovní pojištění léčebných výloh
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2800 Kč | 106.17100371747 EUR

Podmínky pro přepravu zavazadel:

Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 500 CZK / 55 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

 • V případě zájmu o zakoupení většího odbavovaného zavazadla (32 kg) kontaktujte CK.

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.

Ubytování:

 • 3* hotel v blízkosti centra Říma
 • hotel je dostupný metrem do centra města

Hotel - Hotel La Pergola

Hotel La Pergola se nachází nedaleko centra Říma, do kterého se pohodlně dostanete místní MHD. Hotelové pokoje jsou vybaveny klimatizací, satelitní TV a jsou nekuřácké.

 • Místo: Řím
 • Adresa: Via Dei Prati Fiscali 55, Nomentano, 00141 Řím
 • Snídaně: Snídaně je formou bufetu.
 • Umístění: Hotel se nachází nedaleko stanice metra Jonio.
 • Možnost třílůžkového pokoje: Ano
 • Vysoušeč vlasů: Ne
 • Internet: Wi-fi připojení je zdarma k dispozici na pokojích a také v internetovém koutku u recepce.
 • Restaurace: Tradiční drinky můžete ochutnat v hotelovém baru, typická italská jídla poté v okolních restauracích.

Strava:

 • snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu
 • během dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Vatikánská muzea: dospělý 740 Kč, dítě 380 Kč, student 410 Kč

Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Rezervace je možná až po přihlášeníRezervovat